Sidebar

VU Gyvybės mokslų centro Biochemijos instituto Ląstelės molekulinės biologijos mokslininkų grupė įvykdė Lietuvos mokslų tarybos Nacionalinės mokslo programos „Sveikas senėjimas“ mokslinį projektą „Inovatyvių terapijų ir prognostinių įrankių, skirtų chemoterapijai atsparios ūminės mieloleukemijos gydymui, sukūrimas” (projekto Nr.: S-SEN-20-2) ir pateikė rekomendacijas grįstas pagrindiniais ir svarbiausiais projekto rezultatais. 

Brangūs kolegos ir kolegės,

Apsukome Saulės keliu dar vieną ratą ir atėjome į gražiausią metų šventę! Metai buvo pilni kūrybos džiaugsmo ir puikių mokslo rezultatų.

Jie rodo, kad Gyvybės mokslų centras yra ta vieta, kur nuolat gimsta naujos idėjos ir mokslo žinios,  kuriamos naujovės, puoselėjama kūrybinė bendrystė, tarpusavio pagarba bei akademinis solidarumas.

Tai metai, kai mes dar ir dar arčiau priartėjome prie mūsų Centro vizijos – būti vienoje gretoje su geriausiais Europos gyvybės mokslų centrais.

Nuoširdžiai linkiu visiems kuo gražiausių šv. Kalėdų ir didžiausios sėkmės bei sveikatos Naujaisiais metais!

Gintaras Valinčius
VU GMC Direktorius

Mikroorganizmų atsparumą antibiotikams tiek Pasaulio sveikatos organizacija, tiek Europos Komisija įvardina kaip vieną didžiausių problemų, apsunkinančių bakterijų sukeltų ligų gydymą. Pasauliniu mastu ši problema egzistuoja ne tik žmogaus sveikatos srityje, bet ir žemės ūkyje, įskaitant žuvininkystę. Iki šiol neturėję duomenų apie mikroorganizmų atsparumą antibiotikams Lietuvos žuvininkystėje, mokslininkai tyrimais nustatė, kad Lietuvoje antibiotikų vartojimas šioje srityje yra retas ir kontroliuojamas.

Kaip ir kiekvienais metais, užbaigiant senuosius ir pasitinkant naujuosius metus, Vilniaus universiteto bendruomenė rinko geriausius metų dėstytojus. VU Gyvybės mokslų centre antrus metus iš eilės šis įvertinimas atiteko Mikrobiologijos studijų programų dėstytojai. Šiais metais geriausia VU GMC dėstytoja išrinkta doc. dr. Renata Gudiukaitė.

VŠĮ Go Vilnius ir Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centras (VU GMC) įsteigė biochemiko profesoriaus Virginijaus Šikšnio vardo stipendiją, kuri yra skiriama trečiosios (doktorantūros) studijų pakopos studentams už tarptautiniu mastu pripažintus išskirtinius mokslinės veiklos rezultatus.

Lietuva tampa šalimi, kurioje mokslininkai ne tik toliau tobulins profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrastą CRISPR-Cas9 genų redagavimo įrankį, bet ir specializuosis jį pritaikydami daugelyje gyvybės ir medicinos mokslų sričių. Apie platesnį genų redagavimo taikymą, mūsų mokslininkams ir studentams atsiveriančias galimybes, o taip pat tarptautinių mokslininkų pritraukimą šiandien kalbėta Europos molekulinės biologijos laboratorijos (EMBL) generalinės direktorės prof. Edith Heard vizito metu.

Už puikius mokslo rezultatus, aktyvią mokslinę, mokslo populiarinimo ir organizacinę veiklą 2021-2022 m. m. rudens semestro VU GMC vienkartinė vardinė stipendija skirta 6 studentams ir 5 doktorantams.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos