Sidebar

Gerbiami kolegos, studentai ir studentės, mūsų bendruomenės nariai,

Rusijos agresija prieš Ukrainą yra sunkus išbandymas mūsų kaimynams, su kuriais mus sieja šimtametė istorija, demokratinės vertybės bei laisvės troškimas. Šiomis sunkiomis dienomis Ukrainos žmonėms būtina mūsų visų parama ir palaikymas. VU GMC vadovų vardu kviečiu prisidėti prie paramos Ukrainai ir jos žmonėms, skirdami savo laiką ir energiją, dalydamiesi patikrinta ir patikima informacija, o jei yra galimybė – ir finansiškai bei materialine parama.

GMC INICIATYVOS      

VU GMC nutarė šiame etape prisidėti tokiomis iniciatyvomis:

 1. Skirti VU GMC patalpas laikinai sandėliuoti Lietuvos Raudonojo Kryžiaus renkamą paramą į Lietuvą atvykstantiems ukrainiečiams iki ji bus perduota Lietuvos Raudonajam Kryžiui.
 2. Kviesti su VU GMC bendradarbiaujančius mokslininkus/dėstytojus iš Ukrainos ir dėl Rusijos agresijos praradusius galimybę dirbti akademinį darbą savo šalyje, atvykti į Vilnių, kur laikinai įdarbintume juos VU GMC.
 3. Išreikšti savo nepritarimą Rusijos agresijai, išsiunčiant protesto laiškus Rusijos mokslo ir studijų institucijoms, jų padaliniams, individualioms mokslininkų grupėms su kuriomis mus iki šiol siejo akademiniai/dalykiniai ryšiai.
 4. Taip pat raginame visus mūsų bendruomenės narius dalyvauti nacionalinėse akcijose, skirtose paremti Ukrainą. Šių akcijų sąrašas pateikiamas žemiau.

PARAMA  

 • Jeigu turite galimybę priimti pabėgėlių šeimas arba galite organizuoti transportą iš pasienio - pasidomėkite iniciatyva „Stiprūs kartu“: https://stipruskartu.lt/
 • Galima savanoriauti teikiant humanitarinę pagalbą (pakuoti, rūšiuoti, transportuoti ir kt.), teikiant pirmąją bei psichologinę pagalbą, registruojant atvykusius užsieniečius ir užsiimant kita reikalinga veikla. 

  Raudonojo Kryžiaus savanorių registracija: https://www.redcross.lt/savanoriaukite
  Registracija savanorystei organizacijoje „Gelbėkit vaikus“:  
  Registracija savanorystei „Maisto banke“: www.maistobankas.lt/reg
  Registracija pildant anketą savanorystei Lietuvos Carite: https://forms.gle/EkAD8iSJt4aYYr3x8 
  Registracija pildant anketą savanorystei Maltiečių organizacijoje:https://forms.office.com/r/E3gGXPpkvB
 • Finansinė parama humanitarinei pagalbai ir Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms: https://www.blue-yellow.lt/
 • Vilniaus universiteto fondas taip pat aktyviai renka aukas Ukrainos akademinei bendruomenei paremti. Daugiau informacijos: https://vuf.lt/en/projektai/ukrainai/
 • Galintys suteikti laikiną prieglobstį Ukrainoje nukentėjusiems gyvūnams, padėti su transportavimu ar finansiškai, anketą gali rasti čia: http://tiny.cc/i83puz

PATIKIMOS NAUJIENOS 

Suintensyvėjus informaciniam rūkui bei propagandai, labai svarbu dalintis PATIKIMA informacija. Šaltiniai, kuriuose galima rasti patikimos informacijos (būtinai patikrinkite šaltinius ir patys) nurodomi VU TSMI Facebook puslapyje: https://www.facebook.com/TSPMI/posts/5542618252421803  

Labai svarbu prisiminti, kad tokių įvykių metu labai svarbi informacijos kokybė, o ne kiekis. Reikėtų visiškai ignoruoti agresoriaus valdžios valdomų televizijų, spaudos ir socialinių portalų skleidžiamas melagienas, nes jų tikslas – kelti įtampą, kiršinti ir bauginti. Turėtume tokioms naujienoms būti atsparūs ir remtis tik nacionaliniais žiniasklaidos transliuotojais ir kitais patikimais šaltiniais.

KAIP MAŽINTI ĮTAMPĄ                 

Išlikite tvirti, nepamirškite pasirūpinti savo emocine sveikata. Jei jaučiate nerimą ir (arba) baimę - pirmiausia apribokite informacijos kiekį ir atsirinkite šaltinius, kuriuos skaitote / žiūrite, taip pat nežiūrėkite naujienų visą laiką. Jei negalite susitvarkyti su savo jausmais - kreipkitės profesionalios pagalbos VU Konsultavimo ir mokymo centre: https://www.fsf.vu.lt/paslaugos/psichologines-paslaugos#konsultavimas

Psichologai teigia, jog baimė ir nerimas yra skirtingi dalykai. Baimė turi konkretų objektą, nerimas – ne. Žinoma, kad nerimą gali skatinti agresyvūs pasisakymai, vieši agresorių bauginimai pasauliui, kurio dalime esame ir mes – Lietuva.

MES ESAME SAUGŪS                      

Šioje situacijoje noriu pabrėžti, kad šiandien Lietuva yra saugi, nes esame demokratinio pasaulio dalis, esame galingiausio politinio ir karinio aljanso – NATO – nariai, esame vienos didžiausios pasaulio ekonomikos – Europos Sąjungos – dalis. Visa tai suteikia mums pasitikėjimo, jog Ukrainoje vykdoma agresija neišplis mūsų regione. 

Aljanso pajėgos, analitikai, kariai, stebi ir analizuoja situaciją, renkami žvalgybiniai duomenys, analizuojami įvairūs scenarijai ir jiems ruošiamas atsakas bei užtikrinamas savalaikis ES piliečių informavimas.

REKOMENDACIJOS 

Kviečiu mūsų bendruomenę laikytis įprastos dienos rutinos, planuoti ir įgyvendinti savo akademines veiklas, projektus siekti savo tikslų.  Jautresniems, uždaresniems žmonėms siūlyčiau nelikti vieniems su savo paties mintimis. Bendravimas padeda nesijausti vienišu, o pasidalintas skausmas, baimė ar nerimas – mažėja. 

Pasikalbėkite su kolegomis, savo darbo vadovais. Visi GMC vadovai, Institutų direktoriai yra pasirengę aptarti visus sudėtingesnius atvejus asmeniškai, patarti ir pasiūlyti sprendimus, kurie sumažintų nerimą akademinėse grupėse ir laboratorijose. 

Išlikime ramūs ir orūs, padėkime tiems, kam reikalinga pagalba, ir prisidėkime kuo galime pagelbėdami Ukrainai ir mūsų artimiesiems ir draugams. Būkime stiprūs, kad galėtume padėti kitiems! Mūsų jėga – vienybėje!

Pagarbiai
Dr. Gintaras Valinčius
Direktorius
Gyvybės mokslų centras
Vilniaus universitetas

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos