Sidebar

Bioinformatikos skyriuje mes vykdome mokslinius tyrimus dviejose pagrindinėse kryptyse:

Metodų kūrimas. Mūsų tikslas šioje srityje yra sukurti ar patobulinti kompiuterinius metodus, skirtus baltymų sekų giminingumo nustatymui ir jų palyginimui, baltymų ir jų kompleksų erdvinių struktūrų modeliavimui bei šių struktūrų analizei ir vertinimui. Visa sukurta programinė įranga yra prieinama be jokių apribojimų.

Kompiuterinių metodų taikymas konkrečioms biologinėms problemoms spręsti. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių uždavinių yra baltymų ar jų kompleksų erdvinių struktūrų bei sąveikų charakterizavimas. Nors mes naudojame kompiuterinius metodus įvairiems baltymams charakterizuoti, tačiau daugiausiai dėmesio skiriame baltymams/baltymų kompleksams, dalyvaujantiems DNR metabolizmo procesuose, kaip antai DNR replikacija, rekombinacija ir reparacija. Paskutiniu metu daug dėmesio skiriame CRISPR-Cas sistemų tyrimams. Visų šių tyrimų tikslas - suprasti struktūrines, funkcines baltymų savybes, pasiūlyti molekulinius baltymų veikimo mechanizmus, nusakyti ar įvertinti molekulines sąveikas ir t.t. Tokie rezultatai būna ypač naudingi, jei juos galima nesunkiai patikrinti, atliekant vieną ar kitą laboratorinį eksperimentą. Neatsitiktinai daug šios krypties mūsų darbų atliekama glaudžiai bendradarbiaujant su eksperimentatoriais tiek iš Lietuvos, tiek iš už jos ribų.

Plačiau apie Bioinformatikos skyrių >>

 

Skyriaus vadovas dr. Česlovas Venclovas
Tel. nr. 852234368
El. p. ceslovas.venclovas eta bti.vu.lt
GMC, C535 kambarys

Google Mokslinčiaus profilis
ORCID profilis

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos