Siūlomas doktorantūros darbas atsiliepia į iššūkius, susijusius su sekoskaitos technologijų ir struktūrinės bioinformatikos laimėjimų sąlygotu sparčiu sekų ir struktūrų duomenų bazių augimu. Didžiuliai biologinių duomenų kiekiai atveria plačias galimybes transformatyviems genomikos ir proteomikos tyrimams, tačiau veiksmingas ir praktiškas tokių didelių duomenų rinkinių tvarkymas yra vis dar kliūtis. Šiuo tyrimu siekiama sukurti pažangius algoritmus ir programinę įrangą, išnaudojančius šiuolaikinių procesorių ir grafinių akceleratorių skaičiavimo galią. Doktorantas daugiausia dėmesio skirs kurti didelio našumo sprendimus, skirtus baltymų ir nukleorūgščių sekoms koduoti, panašumams sekų ir struktūrų erdvėse ieškoti, struktūroms surinkti/sujungti ir kitoms išplaukiančioms didelio masto užduotims vykdyti. Šio tyrimo rezultatai prisidės prie pažangos keliose mokslinių tyrimų srityse, įskaitant struktūromis grįstus vaistų kūrimo etapus, ir pasiūlys naujus skaičiavimo įrankius platesnei tyrėjų bendruomenei.