Intensyvėjant gyvenimo ritmui daugėja įvairių CNS sutrikimų, vienas iš jų - miegas, kuris, kaip žinoma yra kritiškai svarbus normaliam gyvo organizmao funkcionavimui. Nemiga kai kuriose šalyse skundžiasi iki 30 proc., kas rodo problemos mastą. Vaistų gydyti nemigai yra, bet jie skiriasi pagal efektyvumą, šalutinius poveikius, todėl yra poreikis naujų, efektyvesnių gydymo priemonių kūrimui. Projekto metu elgseniniais ir elektrofiziologiniais metodais bus tiriamas įvairių bioaktyvių medžiagų - kanabinoidų, spirulinos ir kt. - poveikis modelinio gyvūno - žiurkės - miego mechanizmams.