Žmonės paprastai veikia turėdami tikslą ir dažnai tikisi atlygio. Laukimas gali būti daugumos mūsų elgesio varomoji jėga, tačiau jei jis prastai kontroliuojamas, gali lemti ankstyvus ir impulsyvius veiksmus. Nors impulsyvumas gali būti naudingas situacijose, kai reikia greitai reaguoti, pernelyg didelis impulsyvumas gali turėti neigiamų padarinių. Impulsyvumas taip pat yra bruožas siejamas su psichikos ligomis, įskaitant ADHD ir priklausomybes. Istoriškai buvo manoma, kad impulsyvų elgesį daugiausia kontroliuoja pamatiniai branduoliai (BG) ir prefrontalinė žievė (PFC). Naujausi tyrimai rodo, kad priekinė šoninė motorinė žievė (ALM) taip pat daro įtaką impulsyviam pelių elgesiui. Nors ALM pirmiausia žinoma dėl savo vaidmens planuojant ir atliekant savanoriškus judesius, neaišku, ar ji yra BG-PFC grandinės dalis, ar sudaro paralelinę grandinę impulsyviam elgesiui kontroliuoti. Šio projekto tikslas - nustatyti neuroniniu kelis aktyvinančius ALM ir prisidedančius prie impulsyvaus elgesio. Projekto tikslui pasiekti suformuluoti šie uždaviniai:
• Nustatyti smegenų centrus aktyvinančius ALM
• Įvertinti, kaip šie smegenų centrai kartu su ALM prisideda prie impulsyvaus elgesio
Siekdami projekto tikslo, derinsime elektrofiziologiją, optogenetiką ir asociatyvinio mokymosi paradigmas.