Paprastasis miežis yra viena seniausių domestikuotų maistinių kultūrų, pakanti įvairiems abiotinio streso veiksniams. Domestikacijos metu miežio genetinė įvairovė, o tuo pačiu ir adaptyvumas, nuosekliai mažėjo dėl atrankai naudoto riboto genotipų skaičiaus, todėl genetinės įvairovės didinimas yra vienas iš selekcijos prioritetų. Daugelis šiuolaikinių maistinių kultūrų genotipų yra atrinkti  spontaniniai arba indukuoti mutantai, kurie yra svarbūs ne tik praktiniu, bet ir moksliniu požiūriu siekiant lokalizuoti genus bei nustatyti jų funkcijas. Javų derlingumas yra tiesiogiai susijęs su jų reprodukcinių sistemų struktūra, todėl jų raidoje dalyvaujančių genų identifikavimas yra aktualus kryptingam derlingumo gerinimui. Tarp tokių raidos mutantų yra grupė recesyviųjų miežių tweaky tipo mutantų, kuriems būdingas sutrikęs varpos poliškumas ir žiedo dalių skaičiaus pokyčiai. Komplementacijos testas parodė, kad egzistuoja bent trys grupės nepriklausomos kilmės nealelinių tweaky tipo mutantų, vienijamų panašaus raidos sutrikimų sindromo. Numatomų tyrimų metu bus sukurtos rekombinantinės nealelinių tweaky and missing kernel ir tweaky N18 mutantų genetinio kartografavimo populiacijos, kurių F3 mutantinio fenotipo individų DNR mišiniai bus naudojami mutantinių lokusų kartografavimui viso genomo sekoskaitos metodu. Siekiant validuoti lokalizuotus kandidatinius genus ir nustatyti jų funkcijas bei reguliuojamus taikinius, bus kuriami šių kandidatinių genų nokautai laukinio tipo augaluose panaudojant CRISPR-cas9 sistemą ir atliekamas nokautuotų ir laukinio tipo augalų transkriptomo profilių palyginimas.