Chirurginis gydymas vis dar išlieka vieninteliu ir pagrindiniu gydymo metodu leidžiančiu tikėtis visiško pasveikimo nuo virškinamojo trakto navikų. Nepaisant medicinoje taikomų pažangių operacijų, virškinamojo trakto navikų operacijos išlieka itin sudėtingos ir susijusios su dideliu pooperacinių komplikacijų dažniu, kuris gali siekti 40–60 %. Dažniausios pooperacinės komplikacijos yra įvairios pooperacinės infekcijos. Ankstyva pooperacinių infekcijų diagnostika yra itin svarbi, nes tokiu būdu galimas ankstyvas gydymas, kuris leistų išvengti nepalankių komplikacijų. Šiuo metu klinicistai siekdami anksti diagnozuoti infekcines komplikacijas naudoja seniai sukurtus ir plačiai naudojamus biožymenis, tokius kaip C reaktyvinis baltymas, leukocitų skaičius kraujyje ar prokalcitonino koncentracija. Vis dėl to, dabartiniai biožymenys nėra pakankamai tikslūs ir leidžiantys pakankamai anksti diagnozuoti infekciją, todėl mirštamumas po operacijų dėl virškinamojo trakto vėžio siekia 2–5 %. Siekiant sumažinti mirčių nuo infekcinių komplikacijų yra būtina atrasti naujus diagnostinius ir / ar predikcinius biožymenys, kurie turėtų būti neinvaziniai ar minimaliai invaziniai, molekuliniais metodais patikimai nustatomi pacientų kūno skysčiuose. Šis tyrimas būtų tarpdisciplinis biologijos ir medicinos mokslo krypčių darbas, kurio tikslas atlikti išsamius biožymenų tyrimus bei nustatyti inovatyvius biožymenis pooperacinių infekcijų diagnostikai ir / ar predikcijai tarp pacientų sergančių virškinamojo trakto vėžiu.

Mokslinis vadovas / supervisor: Dr. Rasa Sabaliauskaitė
Kontaktai / contacts: