Bacterijų apsaugos sistemų tyrimai leido atrasti restrikcijos-modifikacijos ir CRISPR-Cas sistemas, kurių baltymai, tokie kaip restrikcijos endonukleazės ir Cas nukleazės, tapo nepamainomi DNR manipuliacijos eksperimentuose bei sukėlė atitinkamai genų inžinerijos ir genomų redagavimo revoliucijas. Šiuo metu įdentifikuota apie 100 skirtingų bakterijų sistemų, kurios skiriasi savo genetine organizacija, įvairių funkcinių domenų sudėtimi bei spėjamais veikimo mechanizmais. Todėl detalūs jų funkciniai, struktūriniai bei veikimo mechanizmų tyrimai yra aktualūs ne tik fundamentaliuoju aspektu, bet gali nulemti ir jų naujų pritaikymo sričių atradimą. Doktorantūros metu bus atliekami perskeltų prokariotinių Argonaute baltymų funkciniai ir struktūriniai tyrimai. Taip pat esant poreikiui bus tiriamos ir kitos naujai atrastos prokariotų apsaugos sistemos. Studijų metu bus atliekami pasirinktų apsaugos sistemų tiek in vitro, tiek in vivo tyrimai. Bus vykdomi tikslinių baltymų biocheminiai bei pasitelkiant rentgeno spindulių difrakcijos (angl. X-ray diffraction) ir krioelektroninės mikroskopijos (angl. cryo-EM) metodus atliekami struktūriniai tyrimai. Remiantis gautais rezultatais bus pasiūlyti apsaugos sistemų veikimo mechanizmai.