Nuolatinė bakterijų ir bakteriofagų evoliucinė kova lemia įvairių apsaugos bei puolimo strategijų atsiradimą. Bioinformatinė ir funkcinė paieška neseniai leido atrasti daugiau kaip šimtą naujų priešvirusinių gynybos sistemų, koduojamų bakterijų genomuose. Šių sistemų veikimo ir slopinimo mechanizmų supratimas gali atverti kelią naujiems molekuliniams įrankiams arba veiksmingoms antibakterinėms medžiagoms kurti. Tačiau šiuo metu nedaugelis sistemų yra funkciškai apibūdintos. Plačiai paplitusią bakterijų apsaugos sistemą - BREX - sudaro genų lokusas, koduojantis baltymus, kurie dar nenustatytu mechanizmu apsaugo bakterijas nuo fagų infekcijos. Šios doktorantūros metu bus tiriamos su BREX sistema susijusių baltymų gynybinės funkcijos, siekiant atskleisti BREX apsaugos ir jos slopinimo molekulinius mechanizmus.