Doktorantūros projektas skirtas biologinės kilmės nanodalelių panaudojimui bioinžinerijos bei biomedicinos uždaviniams spręsti. Virusai yra natūralios supramolekulinės struktūros, gamtos sukurtos genomo pakavimui ir pernašai. Virionų panaudojimas biomedicinoje ir – rečiau -nanotechnologijose pastarąjį dešimtmetį sulaukia didelio dėmesio. Dabartinė pažanga šiose srityse nėra pakankama, ji netenkina sveikatos priežiūros ir inžinerijos poreikių. Programuojamos formos supramolekulinių darinių inžinerijoje dominuoja nukleorūgščių pagrindu kuriamos erdvinės struktūros, pasižyminčios ribotomis, išimtinai šiems biopolimerams būdingomis savybėmis. Baltyminio komponento pagrindu sukurtos struktūros pasižymės išplėstu funkcijų asortimentu, o abiejų biopolimerų derinimas reikšmingai išplės jų panaudojimo galimybes. Siekiant kompensuoti saugios, universalios ir daugialypės bioaktyvių medžiagų pernašos sistemos trūkumą, natyvių mielių virusų karkasus planuojama panaudoti įvairaus taikinio specifiškumo agentams sukurti. Todėl projekto vykdymo metu bus vykdoma įvairiapusė mielių virusų kapsidžių inžinerijos programa, siekiant paruošti naujomis savybėmis pasižyminčias nanostruktūras. Su žmogaus organizmu suderinamų bionanodalelių vystymas atveria naujas galimybes bioinžinerijoje ir išmanių medžiagų gamyboje su iki šiol neregėtomis savybėmis. Ypatinga tokių sistemų vertė - įvairiausių fundamentinių biotechnologijos ir medicinos inžinerijos poreikių patenkinimas, realizuojamas vienos principinės sistemos aprėptyje.