Mikroorganizmų įvairovė yra aktuali biologinio pasaulio savybė slepainti didžiulį fundamentinį ir ekonominį potencialą. Gebėjimas ištirti heterogeniškas mikroorganizmų populiacijas iki atskirų ląstelių, kartu įvertinant ir jų koduojamą transkriptoma, suteikia galimybę geriau suprasti biologinius mechanizmus, kurie lemia mikroorganizmų atsparumą vaistams, patogenezę, ar jų įtaką žmogaus sveikaitai. Atsižvelgiant į tai, doktorantūros daro tikslas yra sukurti pavienių ląstelių technologiją skirtą mikroorganizmų transkriptomikai nustatyti. Šiame projekte bus naudojama naujausios mikroskysčių technologijos ir pažangūs sekoskaitos metodai kuriant aukšto našumo technologiją įgalinančią atlikti nukleorūgščių indeksavimą ir jų analizę. Įdiegus pavienių mikroorganizmų transkriptomos technologiją, ji bus pritaikyta ištirti, kaip bakterijos įgyja atsparumą antibiotikams. Taigi, sukurta technologija pasitarnaus ne tik fundamentinių žinių apie mikroorganismus praplėtimui, bet ir galimai prisidės prie efektyvesnių gydymo būdų prieš atsparias bakterijų atmainas, sukūrimą.