Pastarąjį dešimtmetį genomo redagavimo įrankių rinkinių pasirinkimas labai išaugo, o tai atveria kelią naujoms terapijoms, diagnostikai ir technologijoms. Kadangi sutampančios įrankių klasės (pvz., nukleazės, baziniai redaktoriai ir pagrindiniai redaktoriai) leidžia tikslingai ištrinti, pakeisti arba įterpti DNR, genomo inžinieriai bet kuriam tikslui turi parinkti optimalų įrankį. Visgi, dėl skirtingų veikimo būdų atskirų klasių įrankių lyginamoji analizė yra sudėtinga. Nepaisant to, jie visi turi panašius trūkumus, susijusius su jų gebėjimu tiksliai nustatyti savo genetinius taikinius ir įdiegti numatytą redagavimą. Šiuo doktorantūros projektu bus  siekiama sukurti apibendrintą, didelio našumo strategiją, skirtą šių kriterijų lyginamajai analizei įrankių klasėse ir tarp jų, taip nedviprasmiškai apibūdinant ir nustatant jų tinkamumą genomo redagavimui. Projekto sėkmė priklausys nuo studento gebėjimo įgyvendinti ir integruoti biocheminius, skaičiavimo, ląstelių ir bioinformatikos metodus.