Pastaruoju metu padidėjo susidomėjimas psichodelinės terapijos tyrimais, kurie gali padėti sumažinti psichinės sveikatos krizę pasaulyje. Šiuo projektu siekiama ištirti naujų, psilocibino pagrindu sukurtų junginių terapinį potencialą, daugiausia dėmesio skiriant jų poveikiui serotoninerginei sistemai ir mikrobiotos-žarnyno-smegenų sąveikai. Integruodami sisteminės psichiatrijos įžvalgas, siekiame suprasti sudėtingus mechanizmus, kuriais grindžiama psichodelinė terapija molekuliniu ir ląsteliniu lygmenimis. Doktorantas atliks in vivo tyrimus su gyvūnų depresijos modeliais, vertins junginių farmakokinetines sąvybe, jų toksiškumą, vertins prie 5-HT2A receptorių prisijungimo afinikškumą, kartu tirs serotoninerginės sistemos ir mikrobiotos sudėties moduliaciją. Šiuo visapusišku požiūriu siekiama paspartinti tikslia medicina pagrįstų psichikos sveikatos sutrikimų gydymo metodų kūrimą, pabrėžiant lemiamą mikrobiotos-žarnyno-smegenų sąveikos vaidmenį didinant į psichodelikus panašių junginių veiksmingumą.