Nukleorūgščių modifikacijos plačiai paplitusios tarp biologinių makromolekulių, įskaitant DNR ir RNR. Jos formuoja sudėtingus genų raiškos reguliavimo lygmenis, moduliuodamos transkripcijos, RNR stabilumo ar transliacijos procesus ląstelėje. Šiuo metu įvairiuose prokariotinių ir eukariotinių ląstelių RNR tipuose nustatyta daugiau kaip 160 chemiškai skirtingų vidinių ar 5'- ir 3'- galo kovalentinių modifikacijų. Tačiau daugelio šių modifikacijų ląsteliniai profilis ir biologiniai vaidmenys vis dar nepakankamai suprasti. Todėl būtini nauji įrankiai nukleorūgščių modifikacijoms analizuoti ir epitranskriptominiams ar epigenominiams tyrimams tobulinti.