Varliagyviai vaidina ypač svarbų vaidmenį palaikant ekosistemų balansą, tačiau jie yra itin jautrūs antropogeninei įtakai ir todėl sparčiai nyksta visame pasaulyje. Šio projekto tikslas yra įvertinti varliagyvių elgsenos pokyčius ir prisitaikymus sparčiai kintant aplinkai. Doktorantas tirs kritulių pasiskirstymo ir buveinių trikdymo poveikį beuodegių varliagyvių dauginimuisi ir erdvinei elgsenai sezoniniuose vandens telkiniuose. Pasitelksime automatinius garso duomenų ir aplinkos sąlygų kaupiklius ir kompiuteriniu mokymusi (machine learning) paremtas analitines priemones, kad nustatytume vandens telkinių hidroperiodo ir buveinės trikdžių įtaką veisimosi aktyvumui ir fenologijai. Tai pat, naudosime nuotolinio stebėjimo duomenis, populiacijų genetiką ir judėjimo sekimą, kad suprastume buveinių trikdžių poveikį varliagyvių dispersijai ir migracijai. Projektas reikalaus intensyvių lauko tyrimų ir didelių ekologinių duomenų apdorojimo. Todėl ieškome kandidato, besidominčio ir turinčio patirties su ekologiniais lauko tyrimais ir biostatistika. Projektui būtini tvirti mokslinės anglų kalbos skaitymo ir rašymo pagrindai. Patirtis su elgsenos biologija, varliagyvių ekologija, populiacijų genetika, bioakustika, ar programavimu bus taip pat vertinama, tačiau nėra būtina. Doktorantui bus suteikiama struktūrizuota mentorystė ir mokymosi galimybės, kad išvystyti projektui reikalingas praktinius įgūdžius ir bendruosius mokslinių tyrimų planavimo, įgyvendinimo ir sklaidos sugebėjimus.