VU GMC siūlo doktorantūros vietą su galimybe dalį tyrimų atlikti Pompeu Fabra universitete, įsikūrusiame Ispanijoje, Barselonos mieste.

Doktorantūros tema: "Involvement of the microbiota in the development of food addiction".

VU GMC doktorantų vadovai Pompeu Fabra universitete Barselonoje bus prof. dr. Rafael Maldonado ir dr. Elena Martin-Garcia, tiriantys neurobiologinius priklausomybių, skausmo, emocinių ir valgymo sutrikimų mechanizmus. Jie vysto tyrimų sritis, skirtas nustatyti galimus naujus terapinius taikinius centrinėje nervų sistemoje. Tam naudoja: (i) klasikinę farmakologinę strategiją - junginius, galinčius blokuoti ar aktyvuoti skirtingus receptorius arba tarpląstelines signalo perdavimo; ir (ii) genetiškai modifikuotas peles, neturinčias tam tikro receptoriaus ar baltymo. Šiuose tyrimuose pagrindinis dėmesys skiriamas endogeninių opioidų ir kanabinoidų sistemų svarbai patologiniuose procesuose.

Daugiau informacijos galima sužinoti: Neurofarmakologijos laboratorija, Sveikatos ir gyvybės mokslų fakultetas, Pompeu Fabra Universitatetas, Barselonos Biomedicinos Tyrimų Parkas.

Šiai temai VU GMC vadovaus dr. Aurelijus Burokas. Mokslininkas apgynė disertaciją Pompeu Fabra universitete (Ispanija), podoktorantūros studijas atliko College Cork (Airijoje). Grįžęs į Popeu Fabra universitetą sukūrė naują gyvūnų elgesio vertinimo metodą, leidžiantį įvertinti naujų psichiatrinių ligų gydimui skirtų vaistų veiksmingumą bei šalutinius poveikius. Nuo 2019 m. pradžios dirba VU Gyvybės mokslų centre, tiria mikrobiotos-žarnyno-smegenų ryšį neurodegeneratyvinių ligų (Alzheimerio) vystymesi.

Doktorantūros studijų metu bus atliekami tyrimai su eksperimentiniais gyvūnais (pelėmis) ir dirbama su dideliu duomenų kiekiu (genų raiškos, elgsenos ir mikrobiotos rezultatai). Jeigu Jums įdomus darbas su bandomaisiais gyvūnais aiškinantis aiškinantis susirgimų mechanizmus bei norite gilinti statistikos ir bioinformatikos žinias, kviečiame kreiptis į dr. Aurelijų Buroką, el. paštu , tel. Nr. (8 5) 223 4382.