Sidebar

Naujausi įvykiai

Aprašymas Paroda „Ką mato paukščiai“
Organizuoja Medicinos fakultetas
Vieta VU Medicinos fakultetas (M.K.Čiurlionio g. 21)
Kontaktai Irma Kušeliauskaitė
Pradžia 2020-09-22
Pabaiga 2020-12-31
Tipas Paroda
Papildoma informacja https://bit.ly/2RMT4Yp
Aprašymas

Vilniaus universiteto (VU) Geologijos muziejus atveria duris lankytojams ir kviečia aplankyti laikiną parodą „Vilniaus mamuto pėdsakais“.

Pasak organizatorių, pirmomis parodos savaitėmis dar bus galima išvysti ir įspūdingo dydžio mamuto Gošos iš Anžu skeletą.

Tai – antras kartas, kai VU Geologijos muziejuje bus galima pamatyti visą šio išnykusio gyvūno skeletą. Jis rastas Kotelno saloje – didžiausioje Anžu salų grupės saloje Naujojo Sibiro salyne, Jakutijoje (Rusija). Tai labiausiai į šiaurę nutolęs žinomas mamuto skeleto radinys. Skeletas rastas 2003 m. rugpjūčio mėnesio ekspedicijos metu. Nustatyta, kad jis gyveno apytikriai prieš 45 000 metų. Būdamas gyvas šis mamutas svėrė apie 7 tonas.

Kiti parodos eksponatai yra nuolatinėje muziejaus ekspozicijoje, kurioje lankytojai gali pamatyti mamuto durklo bei danties fosilines liekanas, rastas Antakalnyje, netoli legendinės Vilniaus mamuto 1957-ųjų metų vasaros radimvietės.

VU Geologijos muziejaus paroda yra Vilniaus miesto savivaldybės projekto „Neakivaizdinis Vilnius: Paskui mamutą“ dalis.

Kviečiame registruotis į ekskursijas čia

Pasikeitus situacijai dėl koronaviruso šalyje ekskursijos gali būti atšauktos.

Dėl visų saugumo prašome į ekskursijas registruotis tik tuos žmones, kurie savo laisva valia sutinka VU patalpose dėvėti kaukes, laikytis saugaus atstumo ir registracijos metu pateikti savo kontaktinius duomenis. Juos naudosime išimtinai tik koronaviruso plitimo prevencijai (jei kiltų toks poreikis).

Organizuoja VU Geologijos muziejus
Vieta VU Chemijos ir geomokslų fakulteto Geomokslų institutas, Geologijos muziejus (M. K. Čiurlionio g. 21/27, II aukštas, Vilnius)
Kontaktai Dr. Eugenija Rudnickaitė
Pradžia 2020-07-29 09:00
Pabaiga 2020-10-30 20:00
Tipas Paroda
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos