Šiemet Vilniaus universiteto (VU) bendruomenės kalėdinis vakaras „2020-uosius metus palydint“ vyko nuotoliniu būdu. Gruodžio 22 d. renginyje prisiminti ypatingų 2020 metų darbai, pagerbti labiausiai nusipelnę VU akademinės bendruomenės nariai,

Renginyje skambėjo VU rektoriaus prof. Rimvydo Petrausko, Senato pirmininkės prof. Dainoros Pociūtės-Abukevičienės ir Tarybos pirmininkės Eglės Radzevičienės linkėjimai artėjantiems naujiesiems metams.

Renginyje paskelbti Rektoriaus premija už svarius mokslinius pasiekimus apdovanoti tyrėjai ir jaunieji mokslininkai, taip pat geriausi 2020 m. dėstytojai. Profesorės emeritės vardas suteiktas Istorijos fakulteto profesorei Irenai Valikonytei.

Už išskirtinius metinius mokslo pasiekimus, indėlį plėtojant mokslą universitete bei Lietuvoje ir keliant universiteto mokslo prestižą pasaulyje 2020 m. Rektoriaus mokslo premijos laureatų vardai suteikti:

Fizikos fakulteto profesoriui Jūrui Baniui,

Gyvybės mokslų centro vyriausiajam mokslo darbuotojui Virginijui Šikšniui,

Matematikos ir informatikos fakulteto profesoriui Antanui Laurinčikui,

Chemijos ir geomokslų fakulteto profesoriui Aivarui Kareivai,

Medicinos fakulteto profesoriui Arūnui Valiuliui,

Gyvybės mokslų centro vyresniajai mokslo darbuotojai Editai Kriukienei,

Filosofijos fakulteto docentei Ilonai Laurinaitytei,

Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorei Natalijai Arlauskaitei,

Filologijos fakulteto profesoriui Akseliui Holvoetui.

Už mokslinius pasiekimus 2020 m. Rektoriaus premija skirta jauniesiems mokslininkams:

Fizikos fakulteto docentui Šarūnui Svirskui,

Gyvybės mokslų centro vyresniajam mokslo darbuotojui Dariui Kazlauskui,

Chemijos ir geomokslų fakulteto docentui Ramūnui Skaudžiui,

Chemijos ir geomokslų fakulteto profesoriui Andrej Spiridonov,

Filosofijos fakulteto docentei Kristinai Garalytei,

Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto vyresniajai mokslo darbuotojai Justinai Klimavičiūtei,

Istorijos fakulteto asistentui Mariui Ėmužiui.

Geriausiais 2020 m. dėstytojais tapo:

Chemijos ir geomokslų fakulteto docentas Rolandas Tučas,

Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto asistentė dr. Julija Savickė,

Fizikos fakulteto docentas Jevgenij Chmeliov,

Filologijos fakulteto docentė Daiva Mickūnaitytė,

Filosofijos fakulteto lektorius Kęstutis Dragūnevičius,

Gyvybės mokslų centro profesorė Nomeda Kuisienė,

Istorijos fakulteto docentas Tomas Vaiseta,

Komunikacijos fakulteto docentė Lina Murinienė,

Kauno fakulteto lektorė Giedrė Dubauskienė,

Matematikos ir informatikos fakulteto lektorius Irmantas Radavičius,

Medicinos fakulteto docentė Lina Zabulienė,

Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentė Inga Vinogradnaitė,

Teisės fakulteto docentas Juozas Galginaitis,

Verslo mokyklos lektorė Gražina Cislikauskienė.

Už lyderystę stiprinant studijų tarptautiškumą ir atsidavimą kuriant tarptautinę bendruomenę VU Rektoriaus premija skirta Kauno fakulteto dekanui docentui Kęstučiui Driauniui.

Nuotoliniame renginyje skambėjo VU meno kolektyvų specialiai šiam vakarui parengti kūriniai. Chorai „Gaudeamus“, „Virgo“ ir „Pro musica“ atliko Juozo Naujalio „Sveikas, Jėzau gimusis“ (meno vadovė ir dirigentė Rasa Gelgotienė). Kamerinio orkestro solistai atliko „Veni, veni, Emmanuel“, aranžuotą Chipo Daviso, adaptuotą styginiams Roberto Longfieldo (meno vadovas Modestas Jankūnas).