Dalyko pavadinimas

individualus

seminarai

Kurso tikslai

Įvertinti, asmeninius, socialinius gebėjimus ir žinias susijusias su dirvožemio pirmuonių ir gyvūnų biologine įvairove, paplitimu, reikšme dirvožemio formavimuisi ir funkcionavimui.

Pagrindinės temos

• Dirvožemis, kaip energijos ir maisto šaltinis biotai: dirvožemio fermentai; mineralinė fazė kaip maisto šaltinis; organinė fazė kaip maisto šaltinis. Gyvoji biomasė kaip maisto šaltinis. Detritofagų-skaidytojų maisto grandinės ir tinklai. Pagrindinių elementų ciklai, gyvūnų įtaka jiems.
  • Dirvožemio struktūros įtaka gyvūnams ir gyvūnų įtaka dirvožemio struktūrai.
  • Dirvožemio oksidacinis redukcinis potencialas ir jo įtaka dirvožemio gyvūnams.
  • Dirvožemio ph įtaka gyvūnams.
  • Dirvožemio temperatūra ir jos įtaka gyvūnams.
  • Dirvožemio biologinė įvairovė. Gyvūnų funkcijos, reikšmė, adaptacijos gyvenimui dirvožemyje. Dirvožemio gyvūnų išrinkimo metodai.
  • Dirvožemio bioindikacija, gyvūnų bioindikatorių sąvybės ir tipai
  • Ekologiniai dirvožemio biotos ryšiai.

Pagrindinė literatūra

• Brady N. C., Ray R. W. 2017. The nature and property of soils. Pearson Education
  • Kilham, K.  2005. Soil ecology. Sinauer Associates, Inc. Publishers
  • Wall D. H. (ed.). 2012. Soil ecology and ecosystem services. Oxford University press

Vertinimo strategija

Vertinimo kriterijai

Egzaminas

Keliami reikalavimai: 3 klausimai egzamine. Kiekvienas egzamino klausimas vertinamas 10 balų. 10 (puikiai) - puikios, išskirtinės žinios ir gebėjimai (įvairiapusiškai, moksliškai argumentuotai, analizuojamas klausimas); 9 (labai gerai) - tvirtos, geros žinios ir gebėjimai (aiškiai, pagrįstai išdėstas ir analizuojamas klausimas); 8 (gerai) - geresnės nei vidutinės žinios (pagrįstai, aiškiai išdėsta klausimo esmė; 7 (vidutiniškai) - vidutinės žinios ir gebėjimai, yra neesminių klaidų (be pagrindimo išdėstyta klausimo esmė); 6 (patenkinamai) - žinios ir gebėjimai (įgūdžiai) blogesni nei vidutiniai, yra klaidų (nenuosekliai, paviršutiniškai, neaiškiai dėsto klausimo esmę); 5 (silpnai) - žinios ir gebėjimai (įgūdžiai) tenkina minimalius reikalavimus (neaiškiai, be analizavimo, nenuosekliai dėsto klausimo esmę); 4 (nepatenkinamai) - netenkinami minimalūs reikalavimai (nesuprantamai, nenuosekliai dėsto klausimo esmę, negeba analizuoti).

Konsultuojančio (-ių) dėstytojo (-ų) vardas, pavardė

Pedagoginis

vardas

Mokslo