Vilniaus universiteto bakalauro ir vientisųjų studijų studentams prasideda nauji studijų metai. Mokslo metus pradės ir 277 VU GMC bakalaurinių studijų programų pirmakursiai.

Naujų studentų skaičius šiemet gerokai didesnis nei praėjusiais metais, kuomet studijas GMC pradėjo 225 nauji bakalaurai.

Šiemet įstojusius studentus su prasidėjusiomis studijomis pasveikino VU GMC direktorius prof. G. Valinčius ir direktoriaus pavaduotoja studijoms dr. I. Prigodina Lukošienė.

„Nepaprastai džiaugiuosi matydamas tiek naujų studentų, šiandien žengiančių pirmuosius žingsnius GMC. Susirinkome pradėti studijas auditorijoje, kurioje svečiavosi ir skaitė paskaitas ne vienas Nobelio premijos laureatas. Neabejoju, kad ir jūsų tarpe bus tokių, kurie pasirinks mokslininko kelią ir stebins ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį unikaliais atradimais“, - sakė VU GMC vadovas.

Prof. G. Valinčius naujiesiems studentams taip pat priminė, kad GMC veikla paremta tokiomis vertybėmis tolerancija, pagarba, įsiklausymas į kiekvieno bendruomenės nario poreikius. „Tai kolonos, ant kurių statome mūsų Centrą“, - sakė jis. GMC direktorius studentams palinkėjo ne tik sėkmės studijose, bet ir aktyvaus dalyvavimo studentiškoje veikloje ir bendruomenės gyvenime.

Po VU GMC vadovo kalbėjusi dr. Ingrida Prigodina-Lukošienė pristatė šių mokslo metų tendencijas, aptarė studijų procesą koronaviruso plitimo fone, supažindino su studijų programų vadovais. „Džiaugiuosi, kad VU GMC papildė didelis būrys naujų studentų. Nors koronavirusas – didelis iššūkis tiek patiems studentams, tiek ir dėstytojams, Gyvybės mokslų centro administracija pasirengusi visada Jums padėti, patarti, išklausyti”, – sakė dr. I. Prigodina-Lukošienė.

Po įžangnės paskaitos naujieji GMC bendruomenės nariai, lydimi vyreniųjų kursų studentų, nuskubėjo susipažinti su būsimųjų studijų vieta.