Ketvirtadienį VU GMC viešėjo garsus verslininkas ir filantropas Marius Jakulis Jason.

Savo vardo fondą įkūręs M. Jakulis Jason jau eilę metų teikia finansinę paramą gabiems akademikams ir studentams. Šis fondas užsienyje gyvenančius talentus skatina atvykti ar grįžti į Lietuvą, kurti čia nuosavą verslą, siekti mokslinės karjeros aukštumų, prieš tai pasisėmus žinių geriausiuose pasaulio universitetuose.

Garsų filantropą, parėmusį ne vieną Lietuvos mokslininką, tarp kurių – ir GMC dirbantys tyrėjai, šiltai priėmė VU GMC direktorius prof. G. Valinčius.

GMC vadovas svečią supažindino su centro istorija, veikla, mokslinių tyrimų kryptimis, svarbiausiais pasiekimais, gyvybės mokslų reikšme šalies ekonomikai, startuolių steigimo sąlygomis. Prof. G. Valinčius M. Jakuliui Jason taip pat pristatė šiemet startavusias inovatyvias studijų programas, pasidalijo planais dėl naujų, unikalių studijų programų ir mokymosi įrankių kūrimo, papasakojo apie GMC mokslininkų indėlį kovoje su pasauline pandemija.

„Gyvybės mokslų potencialas GMC yra milžiniškas, nes turime gerai išvystytą infrastruktūrą, esame pritraukę reikšmingų investicijų, pas mus dirba pasaulyje vertinami tyrėjai. Tą patvirtina ir mūsų sėkmės istorijos”, – sakė jis.

Savo ruožtu M. Jakulis Jason domėjosi galimybėmis bendradarbiauti su GMC tyrėjais inovacijų kūrimo bei rėmimo srityse.

„Labai džiaugiuosi galimybe viešėti VU Gyvybės mokslų centre, kuris yra neabejotinas gyvybės mokslų lyderis Lietuvoje, o jame dirba pasaulinio lygio mokslininkai“, – sakė M. Jakulis Jason.

Po GMC veiklos pristatymo prof. G. Valinčius svečiui aprodė Gyvybės mokslų centro auditorijas, atskleidė laboratorijų darbo subtilybes, papasakojo apie GMC viešėjusius Nobelio premijos laureatus.