Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) bendruomenės nariai savo vizitu pradžiugino Anykščių socialinės globos namų Svėdasų senelių globos namų filialo ir Burbiškio grupinio gyvenimo namų filialo gyventojus.

Senolius aplankė VU GMC Biotechnologijos instituto biologė tyrėja Jelena Jachno, šio instituto vyr. chemikė tyrėja Eglė Rudokienė ir kiti GMC darbuotojai. „Iniciatyva aplankyti senolius Gyvybės mokslų centre gyvuoja jau ne vienerius metus. Kasmet kalėdiniu laikotarpiu surinktomis dovanomis stengiamės praskaidrinti šių žmonių kasdienybę”, – sako viena šios idėjos sumanytojų J. Jachno.

„GMC bendruomenės surinktos dovanos šių metų sausį taip pat pasiekė senolius. Surinkome beveik 350 eurų, tad iš šių pinigų kiekvienam gyventojui padovanojome po šventinę dovanėlę. Taip pat GMC kolektyvas šiose įstaigose gyvenantiems senjorams perdavė ir kitas įvairias surinktas dovanas”, – pasakojo jau ne vienerius metus tokią akciją organizuojanti J. Jachno.

Mokslininkė atskleidė, kad abi aplankytos įstaigos – ypatingos, nes jų gyventojai ypač laukia visuomenės dėmesio. „Burbiškio grupinio gyvenimo namai yra Anykščių socialinės globos namų filialas, teikiantis socialinės globos paslaugas psichikos negalią turintiems asmenims. Tuo tarpu Svėdasų senelių globos namų filiale teikiamos specialios socialinės paslaugos, tokios kaip ilgalaikė ir trumpalaikė socialinė globa. Todėl šių įstaigų gyventojams kiekvienas svečių apsilankymas suteikia itin daug džiaugsmo”, – sako ji.

Pasak J. Jachno, senjorams parodytas dėmesys – ypatingos vertės. „Dauguma mūsų nesuprantame, koks vertingas gali būti bendravimas, ištartas šiltas žodis, nepažįstamojo dėmesys. Tuo tarpu šiose įstaigose gyvenantys senoliai tai ypač vertina – būtent bendravimas jiems yra didžiausia dovana“, – sako ji. – Kadangi nemažai čia esančių senolių neturi artimųjų, iš jų akių matėme, kaip juos pradžiugino mūsų apsilankymas”, – pasakoja akcijos organizatorė.

„Pastebėjome, kad senjorai išties žingeidūs, domisi naujovėmis, seka Lietuvos ir pasaulio naujienas, todėl su ne vienu jų radome bendrą kalbą. Mokslininkų atvykimas šiems žmonėms tapo puikia proga diskusijai”, – sako J. Jachno.

Vizito organizatorė taip pat džiaugiasi, kad jų aplankytose įstaigose senoliai gauna gerą priežiūrą, yra aprūpinti, apsupti kvalifikuoto personalo.

„Atsisveikindami palinkėjome senjorams sveikatos ir neblėstančio optimizmo, kuriuo ne vienas jų pasižymi, bei prižadėjome kelio pas juos neužmiršti ir ateityje“, – sako VU GMC biologė tyrėja.