Gruodžio 13 d. VU Gyvybės mokslų centre vyko technologijų akademijos „bit&Byte“ kuriamos mentorystės programos „Technologijų vedliai“ sezono uždarymo renginys.

Jame daugiau nei 200 pradinių klasių mokytojų iš visos Lietuvos kūrė papildytos realybės aplinkas, kalbėjo apie smalsumą bei kūrybiškumą ir technologijų integravimą klasėse.

„Mentorystės programos „Technologijų vedliai” tikslas – mokytojų pasitikėjimas technologijomis bei technologinės kūrybos ir jos įrankių pritaikymas pamokose,” kalbėjo Monika Katkutė-Gelžinė, programą kuriančios technologijų akademijos „bit&Byte“ vadovė. Programoje per metus sudalyvaus 1 000 pradinių klasių mokytojų iš visos Lietuvos. Jie mokysis programavimo konceptų, virtualios ir papildytos realybės kūrimo, dirbtinio intelekto konceptų bei mobiliųjų programėlių kūrimo bei – svarbiausia – gaus prieigą prie turinio ir įrankių, reikalingų pritaikyti šiuos įgūdžius klasėse su vaikais.

„Technologijų vedlių” programai įgyvendinti „bit&Byte“ dar 2018 m. pritraukė paramą iš „Google.org”. „Mes norėjome jau dabar pradėti technologinio raštingumo ir kūrybiškumo pokytį mokyklose ir jį kuriame „iš apačios“ – suburiame pradinių klasių mokytojus, kurie kartu su mumis eksperimentuoja, lavina savo technologinį raštingumą ir jau pritaiko programos turinį dirbant su vaikais klasėse”, kalbėjo M.Katkutė-Gelžinė. „Norime į šį procesą aktyviai įtraukti ir partnerius, mokslininkus, technologus, todėl mums ypač svarbu bendradarbiauti ir su VU Gyvybės mokslų centru, kuris yra nuostabus tarpdiscipliniškumo židinys.”

Apie „bit&Byte“

Kūrybinių technologijų akademijoje „bit&Byte“ vaikai ir mokytojai kartu su technologijų profesionalais dirba su įvairiomis technologijomis - nuo programavimo konceptų iki 3D modeliavimo, dirbtinio intelekto, virtualios realybės, žaidimų kūrimo.

Per penkis veiklos metus „bit&Byte“ pasiekė daugiau nei 20 000 vaikų bei subūrė 500 mentorių – technologijų profesionalų.

Mentorystės programa „Technologijų vedliai“ yra „bit&Byte“ kuriama bei įgyvendinama ir Google.org remiama programa, kurios tikslas – padėti mokytojams ugdyti pasitikėjimą technologijomis, ugdyti jų technologinės kūrybos įgūdžius bei sukurti pradinėse klasėse pritaikomą technologinio ugdymo turinį.

Daugiau informacijos apie programą ir registracija į naują sezoną: www.bitbyte.lt/vedliai