Vilniaus universiteto Teatro salėje 2019 m. lapkričio 29 d. įvyko Andriaus Sniadeckio skaitymai, prisimenant senojo Vilniaus universiteto tradiciją – švęsti VU profesoriaus, vieno pirmųjų pasaulyje biochemijos vadovėlių autoriaus ir šio mokslo Lietuvoje pradininko Andriaus Sniadeckio (1768–1838) gimtadienį.
Po pranešimų buvo teikiama Andriaus Sniadeckio stipendija, kurią 2018 m. įsteigė bendrovė "Thermo Fisher Scientific Baltic".
Šios kompanijos atstovas, VU GMC tarybos narys prof. Arvydas Lubys už puikius studijų rezultatus stipendijas įteikė Genetikos studijų programos bakalauro 3 kurso studentėms Dominykai Skuodaitei ir Ugnei Šimuliūnaitei.
Stipendija siekiama skatinti VU gyvybės ir fizinių mokslų chemijos krypties programų studentus siekti aukščiausių studijų rezultatų ir planuoti karjerą gyvybės mokslų srityje. Tai papildoma stipendija prie „Thermo Fisher Scientific“ stipendijos, skiriama už aukštus bakalauro studijų rezultatus.
Vardinė A. Sniadeckio stipendija bus skiriama kasmet bakalauro studentams už pažangumą ir aukštus studijų rezultatus. Pretenduoti į stipendiją gali VU bakalauro studijų programų studentai, kurie gauna „Thermo Fisher Scientific“ vardines stipendijas ir kurie stipendijos skyrimo metu yra tarp 25 proc. pažangiausių studentų (turintieji didžiausią svertinį vidurkį) savo studijų programoje.
A. Sniadeckis 1797–1832 m. vadovavo VU Chemijos katedrai, dėstė chemiją ir farmaciją, 1827–1832 m. vadovavo VU Terapijos klinikai, rūpinosi VU chemijos laboratorija.