Trečiadienį Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) Danijos valstybinio serumo instituto (SSI) prof. G. Houenas skaitė pranešimą: „ Structure and function of the human chaperone protein calreticulin ".

Tai antroji šio mokslininko paskaita VU GMC. Prieš savaitę VU GMC mokslininkams jis pristatė paskaitą apie Epšteino-Baro virusą ir galimas jo sąsajas su autoimuninėmis ligomis.

Šį kartą garsus mokslininkas atskleidė baltymo-šaperono kaltinklino (KTL) tyrimųtemą ir kalbėjo apie žmogaus KTL baltymo struktūros ir funkcijos ryšį.

Prof. G. Houenas vieši VU GMC Biotechnologijos institute su mėnesio trukmės darbiniu vizitu, kuris plėtoja ryšius tarp Danijos ir Lietuvos mokslininkų grupių. Bendradarbiavimas tarp VU ir Danijos SSI padeda kelti mūsų tyrėjų kompetenciją ir yra remiamas Lietuvos Mokslų Tarybos projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-12-0003 („Danijos mokslininko Prof. Gunnar Houen vizitas į Vilniaus Universitetą Biotechnologijos instituto mokslininkų kompetencijai kelti“).