Ketvirtadienį VU GMC vyko išorės kandidatų į VU Tarybą debatai, kuriuose galėjo dalyvauti visi kandidatai.

Renginyje pareiškė norą dalyvauti Monika Garbačiauskaitė-Budrienė (kandidatė teisinės, politinės, socialinės, ūkio, finansų ir administravimo sistemų interesų srityje), Česlav Okinčic (kandidatas teisinės, politinės, socialinės, ūkio, finansų ir administravimo sistemų interesų srityje) ir Algimantas Blažys (kandidatas aukštųjų technologijų, susijusių su biomedicinos mokslais interesų srityje).

Debatų pradžioje išorės kandidatai į VU Tarybą prisistatė susirinkusiai auditorijai ir papasakojo apie savo vaikystę, studijų metus, pirmąją darbinę patirtį, apžvelgė sritis, kuriose dirba šiuo metu, atskleidė visuomenines organizacijas, su kuriomis bendradarbiauja.

Po kandidatų prisistatymo kiekvienas jų pateikė savo plėtros viziją universitetui ir pagrindinius uždavinius, kuriuos turėtų įgyvendinti VU. Taip pat buvo apžvelgtos dabartinės universiteto realijos bei tendencijos, išskirtos VU stiprybės ir tos sritys, kurias būtina tobulinti.

Renginio pabaigoje išorės kandidatams į VU Tarybą auditorija uždavė įvairių klausimų. Dalyviai kandidatų teiravosi nuomonės apie užsienio studentų kvotas universitete, studijų kokybės gaires, darbuotojų atlyginimus, VU matomumą viešojoje erdvėje, biudžeto paskirstymą ir kt.

Po renginio VU GMC vadovas dr. G. Valinčius padėkojo kandidatams už jų prisistatymą GMC bendruomenei, o renginio dalyviams - už įvairiapusiškus klausimus ir aktyvumą.