Trečiadienį, spalio 9-ąją, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) vyko tradiciniu metų reginiu tapusi „Thermo Fisher Scientific“ Mokslo diena.

Į ją atvyko ne tik VU, bet ir kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai bei dėstytojai. Renginyje taip pat dalyvavo mokslininkai, dirbantys įvairiose institucijose. Netrūko ir moksleivių bei mokytojų, atvykusių iš įvairių mūsų šalies mokyklų.

„Thermo Fisher Scientific“ Mokslo dienos renginiai prasidėjo konferencija, kurios pradžioje sveikinimo žodį tarė „Thermo Fisher Scientific“ mokslo direktorius Arvydas Lubys. „Nuoširdžiai sveikinu visus atvykusius į Mokslo dienos renginius. Jūs tikrai nenusivilsite, nes čia rasite pačių įvairiausių veiklų“, – sakė jis. – Tuo pačiu noriu padėkoti VU GMC už galimybę organizuoti šį renginį, į kurį atvyko net 1100 dalyvių, o pranešimus skaitys per 20 pranešėjų. Taip pat negaliu nepadėkoti visiems savanoriams, savo laiką skyrusiems šio renginio organizavimui“.

Tai, kad „Thermo Fisher Scientific“ Mokslo diena siūlo išties plačią programą ir kiekvienas gali rasti dominančią sritį, netrukus įsitikino ir renginio svečiai. „Thermo Fisher Scientific“ Mokslo dienoje netrūko įvairių renginių: konferencijoje pranešimus skaitė kviestinis svečias - Inovatyvios medicinos centro direktoriaus pavaduotojas mokslui dr. Augustas Pivoriūnas, taip pat dr. Shanhua Lin, „Thermo Fisher Scientific“ mokslinių tyrimų ir plėtros direktorė bei kiti lektoriai, atstovaujantys įvairias mūsų šalies mokslo bei tyrimų įstaigas.

Organizatoriai svečius pakvietė ir į atvirų durų sesiją, kurioje VU  Gyvybės mokslų centro Doktorantūros mokykla pristatė savo tyrimų kryptis. Visos dienos metu taip pat vyko praktiniai mokymai, viktorinos, įrangos pristatymai, diskusijos bei inovatyvūs žaidimai.

Renginio pabaigoje surengtas šventinis koncertas, kuriame renginio svečiai galėjo pasiklausyti jaunų talentingų atlikėjų melodijų.

„Thermo Fisher Scientific“ Mokslo diena – tai kasmetinis renginys, kurio lankytojai gali rasti įvairių veiklų. Svečiai kasmet kviečiami apžiūrėti parodą, pristatančią platų technologijų ir sprendimų mokslui, pramonei, sveikatos apsaugai, diagnostikai bei farmacijai spektrą. Įvairiuose renginiuose jiems sudaromos galimybės susipažinti su  Lietuvoje vykdomų tyrimų kryptimis ir naujausiais pasiekimais, susitikti su „Thermo FisherScientific“ produktų platintojais ir gamintojais, dalyvauti Lietuvos ir užsienio mokslininkų seminaruose apie naujausias tyrimų technologijas.  „Thermo Fisher Scientific“ Mokslo dienos renginiuose svečiai gali diskutuoti, stebėti įrangos demonstracijas, aptarti techninius klausimus su jos gamintojais.

„Labai džiaugiamės ilgamečiu įvairiapusiu bendradarbiavimu su „Thermo Fisher Scientific“ kompanija", - sako VU GMC vadovas dr. G. Valinčius. „Kasmet vykstantys Mokslo dienos renginiai, į kuriuos atvyksta žmonės iš visos Lietuvos, dar kartą įrodo, kad VU GMC yra atviras įvairioms idėjoms bei iniciatyvoms, o Gyvybės mokslų centre laukiami ne tik kitų VU padalinių, bet ir kitų aukštųjų mokyklų studentai, dėstytojai, mokslo institucijų darbuotojai. Mielai laukiame visų, neabejingų nuostabiam mokslo pasauliui", – sakė jis.

Šiemet „Thermo Fisher Scientific“ Mokslo diena vyko jau devintąjį kartą.