Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centras šiemet sulaukė rekordinio skaičiaus doktorantūros studentų.

Į doktorantūros studijas šiemet priimta net 1,6 karto daugiau studentų nei pernai. Jei 2018 m. VU GMC studijas pradėjo 25 nauji doktorantai, tai šiemet jų priimta net 40, iš jų 6 – užsieniečiai. Tai didžiausias naujų doktorantų priėmimo šių metų rodiklis iš visų VU padalinių.

Iš viso VU GMC šiuo metu studijuoja 125 doktorantai.

Prasidedant naujiesiems doktorantūros mokslo metams VU GMC Doktorantūros mokyklos vadovė dr. Daiva Baltriukienė apžvelgė šių metų priėmimo į doktorantūros studijas tendencijas.

Pasak dr. D. Baltriukienės, į biochemijos doktorantūrą šiemet priimta daugiausiai – net 17 doktorantų. „Biochemijos doktorantūrą pasirinko trys užsienio šalių atstovai“, – sako Doktorantūros mokyklos vadovė.

Nors biochemijos doktorantūra sulaukė didžiausio susidomėjimo, kitose studijų programose taip pat priimta nemažai doktorantų. Į biologijos doktorantūrą šiemet priimta 11 doktorantų, iš jų vienas – užsienietis. Biofizikos doktorantų gretas šiemet papildė septyni nauji studentai, iš kurių vienas doktorantas atvyko iš užsienio. Ekologijos ir aplinkotyros doktorantūroje šiemet studijuos du nauji doktorantai, kurių vienas – užsienietis. Du doktorantai priimti ir į chemijos inžinerijos programą, o zoologijos doktorantūros studijas šiais metais pradėjo vienas naujas doktorantas.

VU GMC direktorius dr. Gintaras Valinčius pasidžiaugė, kad doktorantų skaičius sparčiai auga. „Kiekvienas įstojęs doktorantas yra mūsų akademinės bendruomenės stiprėjimo ženklas. Tai, kad dabar turime galimybe rinktis kandidatus doktorantūrai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio valstybių rodo, kad VU GMC tampa tarptautiniu mokslo ir studijų centru, gebančiu sėkmingai konkuruoti regione dėl jaunųjų talentų“, – sakė jis.

„Šie talentai, kurie šiandieną įsijungia į mūsų bendruomenę, kurs naujas mokslo žinias, rengs mokslo straipsnius, dalyvaus ir garsins Lietuvos vardą tarptautinėse konferencijose, o kai kurių darbai gal būt virs naujomis technologijomis ir produktais, keičiančiais žmonių gyvenimą. Todėl nuoširdžiai sveikinu mūsų naujuosius bendruomenės narius ir linkiu jiems kuo geriausios sėkmės kelyje į mokslo aukštumas“, – linkėjo VU GMC vadovas.