Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) vyksta Europos biotechnologijų savaitės (angl. European Biotech Week) renginiai.

Šios iniciatyvos metu kasmet organizuojama daugybė renginių (konferencijų, kūrybinių dirbtuvių, parodų ir t.t.) skirtingose Europos valstybėse.

VU GMC Europos biotechnologijų savaitės renginių dalyviams pasiūlė išties plačią programą. VU GMC darbuotojams, studentams ir į renginius atvykusiems moksleiviams buvo pasiūlyta įvairių seminarų, mokymų. Pavyzdžiui, vyko paskaita apie bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą, organizuota "mobilioji bioklasė", užsiėmimai neformaliojo ugdymo srityje, taip pat "protmūšis" biotechnologijų tema ir mokymai, kurių metu moksleiviai galėjo įgyti ne tik teorinių žinių apie biotechnologijas, bet ir susipažinti su darbo laboratorijoje specifika. Mokslininkai jiems suteikė galimybę pabandyti atlikti kai kurias nesudėtingas laboratorines užduotis.

Moksleiviams, atvykusiems tiek iš sostinės, tiek ir iš kitų Lietuvos regionų mokyklų taip pat organizuojamos ekskursijos po VU GMC.

Jau šešiolika metų šias veiklas koordinuoja profesorius Gervydas Dienys.

Biotech x

Biotechnologijos sektoriaus pradžią žymi 1953 metai, kai buvo nustatyta DNR struktūra. Tai leido tiek mokslininkams, tiek visuomenei geriau suprasti pasaulį, kuriame gyvename. DNR struktūros iššifravimas siejamas su reikšmingais genų, baltymų, virusų, bakterijų ir kamieninių ląstelių tyrimų proveržiais. Biotechnologijų pasiekimai taikomi daugelyje sektorių: sveikatos apsaugai, žemės ūkiui, maisto pramonei, energetikai, sanitarijai. Pirmą kartą Europos biotechnologijų savaitė pradėta minėti 2013 m.