Rugsėjo 2-ąją VU GMC bendruomenės nariai susirinko į naujųjų mokslo metų atidarymo šventę. Renginyje dalyvavo VU GMC vadovybė, administracija, dėstytojai ir mokslininkai, studentai.

Naujųjų mokslo metų atidarymo šventė prasidėjo giedant studentų himną „Gaudeamus igitur”.

Po iškilmingo himno VU GMC direktorius pavaduotoja studijoms dr. Ingrida Prigodina-Lukošienė pasveikino susirinkusiuosius į renginį ir pristatė šių mokslo metų tendencijas, supažindino su studijų programų vadovais. „Džiaugiuosi, kad VU GMC papildė didelis būrys naujų studentų. Nors tai iššūkis tiek patiems studentams, tiek ir dėstytojams, Gyvybės mokslų centro administracija pasirengusi visada Jums padėti, patarti, išklausyti”, – sakė dr. I. Prigodina-Lukošienė.

Susirinkusiesiems sveikinimo žodį tarė ir VU GMC direktorius dr. Gintaras Valinčius. „Sveikinu visus, šiandien susirinkusius Gyvybės mokslų centre. Tai geriausias gyvybės mokslų centras Lietuvoje, ką nustatė ir užsienio ekspertai. ES struktūrinių fondų dėka Jums atsivėrė galimybės geriausioms studijoms, o Gyvybės mokslų centras tapo vieta, kur galite įgyvendinti savo idėjas, kur Jus vertiname pagal mokslo pasiekimus ar kitas prasmingas veiklas, kurių čia tikrai netrūksta“, – sakė VU GMC vadovas.

Pasak dr. G. Valinčiaus, VU GMC laukiami smalsūs ir darbštūs studentai. „Šiame centre nėra vertikalios hierarchijos – tai reiškia kad į kiekvieno studento ar darbuotojo poreikius įsiklausome, kiekvieną stengiamės išgirsti. Tuo pačiu VU GMC laikomės pagrindinių akademinių principų, tokių kaip kolegialumas ir bendrystė, ekscelencija mokslui, akademinė laisvė. Žinoma, čia reikia laikytis tam tikrų bendrų principų, tuo pačiu GMC yra paremtas lygiateisiškumo ir nediskriminacijos akcentais“, – atskleidė jis.

„Mes darysime viską, kad šis centras būtų Jūsų galimybių ir svajonių vieta. Studijos VU GMC ne tik leis ateityje sukurti gerovę sau ir savo šeimai, bet ir prisidėti prie mūsų valstybės ekonominės gerovės, o galbūt net pakeisti pasaulį, pasiūlyti žmonijai naujus išradimus, būdus ir priemones, leisiančias pagerinti milijonų gyvenimo kokybę“, – reziumavo dr. G. Valinčius.

Renginyje kalbėjo ir VU GMC profesorius Sigitas Podėnas. Studijų programų vadovų vardu jis pabrėžė, kad visus, studijuojančius ar dirbančius Gyvybės mokslų centre jungia noras tobulėti, įgyti naujų žinių. „Pas mus tobulėjimas nebūna vienakryptis. Tobulėja studentai, tuo pačiu tobulėja ir dėstytojai. Dar vienas VU GMC bendruomenės bruožas – džiaugiamės tiek dėl savo, tiek ir dėl draugų ar kolegų pasiekimų“, – atskleidė jis.

Šventiniame renginyje pasisakė ir VU GMC prof. Česlovas Venclovas, kuriam šiemet suteiktas išskirtinio profesoriaus statusas. Prof. Č. Venclovas visiems palinkėjo pasinaudoti Gyvybės mokslų centro teikiamomis galimybėmis, kurių itin daug.

VU studentų atstovybėje Gyvybės mokslų centre besidarbuojanti Monika Pošiūnaitė palinkėjo šiemet įstojusiems studentams nebijoti iššūkių, kurių studento gyvenime tikrai pasitaiko. „Esame pasiruošę kiekvienam atsakyti į kylančius klausimus. Kiekvienas iššūkis tik padeda augti, tobulėti, atrasti kažką naujo. Pasisemkite iš šio gyvenimo etapo kiek galima daugiau, nes galimybių tiek studijoms, tiek ir puikiam laisvalaikiui VU GMC tikrai netrūksta“, – sakė ji.

Renginio organizatoriai, sulaukę gausių studentų aplodismentų, taip pat priminė, kad mokslo metų pradžios renginiai dar nesibaigė ir visus pakvietė į bendruomenės vakarą, kuris vyks rugsėjo 4 d. (17 val.) VU GMC vidiniame kiemelyje.

Renginio akimirkos:

IMG 20190902 111446