Trečiadienį, rugpjūčio 21 d., Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) svečiavosi Kinijos Yunfu miesto bei Guangdongo regiono atstovų bei verslo įmonių delegacija.

Šio vizito tikslas – bendradarbiavimo ekonomikos, investicijų, mokslo bei aukštųjų technologijų srityse paieška.

VU GMC vadovybė svečius supažindino su centro istorija, veikla, mokslinių tyrimų kryptimis. Taip pat svečiai apžiūrėjo auditorijas, bendravo su VU GMC mokslininkais, susipažino su jų darbo specifika ir laboratorijų galimybėmis.

Kinijos delegacijos, kurią sudarė 11 dalyvių, vadovas ir Yunfu miesto municipalinio komiteto sekretorius Hanbiao Huang neslėpė susižavėjimo VU GMC mokslininkų pasiekimais, įvertintais ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. „Nors jūsų centras nėra itin didelis, jame pamatėme aukščiausią mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros kokybę. Mus domina naujausios molekulinės technologijos, tuo pačiu savo regione Kinijoje siekiame jas derinti su tradicinės medicinos metodais“, – sakė H. Huang.

Pasak H. Huango, šios dienos vizitas – bendradarbiavimo ir ilgalaikių ryšių tarp VU GMC ir Yunfu miesto bei viso Guangdongo regiono pradžia. „Dėsiu asmenines pastangas, kad lietuvių mokslininkai lengvai integruotųsi į šio Kinijos regiono inovacijų ekosistemą ir užmegztų naudingus ryšius“, – pabrėžė jis.

Guangdongo regiono, kuriame yra įsikūręs Yunfu miestas, Tarptautinės mokslinės-technologinės bendradarbiavimo asociacijos atstovas Guo Fengzhi taip pat pasiūlė VU GMC vadovybei parengti centro interesų deklaraciją, kuri apibrėžtų VU GMC mokslinius interesus šiame regione. „Tuo tarpu mes parengsime bendrus pasiūlymus, kurie bus aptarti mūsų regione šiemet vyksiančioje aukštųjų technologijų mugėje, į kurią kviečiame ir VU GMC atstovus“, – bendradarbiavimo iniciatyvomis dalijosi G. Fengzhi.

VU GMC direktorius dr. Gintaras Valinčius taip pat pasidžiaugė naujomis Lietuvos ir Kinijos mokslo ir technologijų sferų bendradarbiavimo galimybėmis.

„Dėkojame už Kinijos atstovų dėmesį Lietuvos mokslo sferai, mūsų šalies mokslininkų atliekamiems tyrimams. Su džiaugsmu priimsime svečių pateiktas bendradarbiavimo iniciatyvas. Viliamės, kad padedami Lietuvos ambasadorės Kinijoje Inos Marčiulionytės ateityje aktyviai plėtosime ryšius su Guangdongo regiono mokslininkais ir aukštųjų technologijų įmonėmis“, – sakė dr. G. Valinčius.