Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centras (VU GMC) – gyvybės mokslų lyderis Lietuvoje, ugdantis šios srities studentus ir vykdantis mokslinius tyrimus. Tačiau studijos ir darbas laboratorijose – ne vienintelė veikla, vykstanti VU GMC.

Šis centras yra atviras ir įvairioms meninėms iniciatyvoms bei bendradarbiavimui su kitomis švietimo įstaigomis. Viena iš tokio bendradarbiavimo formų – Kauno kolegijos Menų akademijos studentų paroda, eksponuota VU GMC.

Nuo balandžio vidurio iki birželio 21 d. veikusioje parodoje „Gamtos formų studijos" buvo galima išvysti Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos studentų Eglės Kuprytės, Karolinos Leknickaitės, Monikos Tamoliūnaitės, Gintarės Juškaitės, Lauros Ruibavičiūtės, Jolitos Mockutės, Redos Baranauskaitės, Ofelijos Parašinskaitės, Luko Minkevičiaus sukurtus darbus.

„Mūsų viešosios erdvės yra atviros menui ir menininkams. Esu įsitikinęs, kad ateityje jose bus galima surengti dar ne vieną parodą ar kitą renginį”, – atskleidžia VU GMC direktorius prof. G. Valinčius.

Parodos kuratorė, Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultete dirbanti stiklo menininkė Sigita Grabliauskaitė taip pat pasidžiaugė bendra menine iniciatyva. Pasak jos, VU GMC buvo eksponuoti Kauno kolegijos studentų Gamtos formų praktikos metu sukurti iliustratyvių piešinių ir siužetinių kompozicijų darbai.

„Dėkojame VU GMC už suteiktą galimybę eksponuoti parodą „Gamtos formų studijos”. Ši paroda – išties neeilinė, nes buvo renkama ne vienerius metus. O ir patys darbai tikrai verti dėmesio –studentų sukurtuose darbuose matoma didelė formų ir jų kombinacijų įvairovė, jie atlikti naudojant siužetą, taip pat buvo nevengiama komponuoti faunos ir floros istorijas. Taip siekta išsiaiškinti pasirinktų objektų gyvenimo būdą bei konstrukciją, medžiagiškumą, spalvinę gamą”, – sako S. Grabliauskaitė.

„Platonas ir Aristotelis formą siejo su daikto esme, suvokiamą protu ir laikė ją tobula vertybe, priskirdami formai filosofinę – būties ir dieviškąją – procesų jėgas. Formos studijos atspindi menininko individualumą, sugebėjimą jausti, mąstyti ir savo kūryba pasiekti dvasinius lygmenis”, – apie parodą pasakoja jos kuratorė.

S. Grabliauskaitė taip pat patikino, kad graži bendradarbiavimo tarp jos studentų ir VU GMC tradicija tikrai nenutrūks. „Turime išties ne vieną idėją, kaip galime kartu plėtoti meno iniciatyvas. Ieškome naujų formų ir būdų, todėl neabejoju, kad mūsų įstaigos ateityje meno projektus pristatys dar ne kartą”, – įsitikinusi S. Grabliauskaitė.