Birželio 11 d. Latvijos universiteto „Aula Magna“ centre iškilmingos ceremonijos metu apdovanotos septynios „L’Oréal Baltic“ tarptautinės programos „Moterims moksle“ stipendininkės.

Stipendininkių sąraše yra ir dvi lietuvės: Lietuvos sveikatos mokslų universitete dirbanti dr. Jurgita Skiecevičienė ir VU GMC jaunesnioji mokslo darbuotoja Milda Alksnė.

Mildos Alksnės projekto, kuriam buvo suteikta stipendija, pagrindinis tikslas yra sukurti kompozitinius 3D spausdinimo būdu pagamintus karkasus, kurie skatintų ne tik kaulinio audinio formavimąsi, bet ir angiogenezę.

Nuo stipendijos teikimo pradžios per penkiolika metų buvo pripažintos ir pinigine stipendija paskatintos tęsti tyrimus net 45 Latvijos mokslininkės. Nuo 2017 metų projektui išsiplėtus visame Baltijos šalių regione, stipendijos taip pat buvo skirtos ir Lietuvos bei Estijos tyrėjoms.

Pirmąja Lietuvos mokslininke, kuriai skirta ši stipendija, 2017 m. tapo VU GMC dirbanti dr. U. Neniškytė.