Ketvirtadienį, gegužės 30 d., Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) svečiavosi Jungtinės Karalystės (JK) universitetų atstovai. Svečių iš JK tikslas – plėsti dvišalį akademinį ir mokslinį bendradarbiavimą rengiant naujas jungtines studijų programas, ieškant būdų skatinti studentų, dėstytojų ir tyrėjų mainus.

Apsilankymas VU GMC buvo įtrauktas į JK universitetų misijos po Baltijos šalis, vykusios gegužės 28-30 d., oficialią programą. Misijos tikslas – stiprinti ryšius su Baltijos Šalių aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų institucijomis.

VU GMC apsilankė Rytų Anglijos universiteto atstovas, prof. Gerardas Parras, Linkolno universitete dirbantis dr. Davidas Cobhamas ir Hullo universitetui atstovaujantis prof. Andrew Abbottas.

Svečius pasitiko VU GMC direktorius, prof. Gintaras Valinčius, Kavli premijos laureatas, prof. Virginijus Šikšnys, VU GMC Biotechnologijos instituto direktorius, prof. Saulius Klimašauskas, VU GMC direktoriaus pavaduotoja studijoms, dr. Ingrida Prigodina Lukošienė.

VU GMC vadovybė JK universitetų atstovus supažindino su centro veikla, pristatė akademinio ir mokslinio potencialo gaires, tarptautiškumo spektrą, studentų ir mokslininkų pasiekimus.

„VU Gyvybės mokslų centras didžiuojasi ir savo Tarptautine patarėjų taryba. Vienas iš septynių šios tarybos narių yra Kembridžo terapinių mokslų akademijos direktorius Chrisas Lowe, kurį į Tarybą rekomendavo Jungtinės Karalystės ambasada Lietuvoje po aktyvaus jo dalyvavimo tarptautiniame forume”, – svečiams pasakojo prof. G. Valinčius.

Svečiai taip pat turėjo galimybę apžiūrėti VU GMC auditorijas, laboratorijas, pabendrauti su darbuotojais.

JK universitetų atstovai padėkojo VU GMC vadovams už šiltą priėmimą bei atskleidė, kad nors Lietuvoje svečiuojasi pirmą kartą, juos sužavėjo tiek mūsų šalies gamta, tiek ir akademinis potencialas. „Neabejojame, kad gyvybės mokslai yra ateities mokslai. Matydami jūsų centro veiklą, žinodami mokslininkų pasiekimus, jaunimo norą tobulėti bei įgytą tarptautinę patirtį pritaikyti savo šalyje, neabejojame jūsų centro šviesia ateitimi”, – sakė svečiai.

„Nepaprastai džiugu, kad mūsų centre svečiuojasi Jungtinės Karalystės aukštųjų mokyklų atstovai. Vizito metu vieni kitiems perteikėme savo įžvalgas, patarimus, pasidalijome gerąją patirtimi. Galiu drąsiai teigti, kad tarptautiniai vizitai labai pasiteisina. Dėkoju Jungtinės Karalystės ambasadai Lietuvoje ir Jungtinės Karalystės mokslo ir inovacijų tinklui už šį susitikimą. Tikiuosi, kad ateityje šis vizitas subrandins dar daug puikių vaisių“, – reziumavo G. Valinčius.