Penktadienį, gegužės 10 d., Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) vyko seminaras, kurio metu vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Mindaugas Valius pristatė Proteomikos centro veiklą ir svarbiausius pastarojo meto tyrimus.

Dr. M. Valiaus pranešimas prasidėjo nuo Proteomijos centro įkūrimo istorijos ir funkcijų apžvalgos. Pasak dr. M. Valiaus, Proteomikos centras įkurtas panaudojus Europos regioninės plėtros fondo, Lietuvos Respublikos bei Biochemijos instituto ir projekto partnerių lėšas.

Mokslininko teigimu, Proteomikos centras atlieka tyrimus mokslui ir verslui baltymų analizės srityje, taip pat masių spektrometrinius matavimus, duomenų analizę ir konsultacijas.

Dr. M. Valius pasakojo, kad pagrindiniai Proteomikos centro vartotojai yra mokslo ir studijų institucijos, gydymo įstaigos, biomedicininio profilio įmonės bei kiti juridiniai asmenys, kurie naudodami centro turimas naujas technologijas bei žinias vykdo mokslinius inovacinius tyrimus, eksperimentinės plėtros darbus.

VU GMC mokslininkas atskleidė, kad svarbiausios Proteomikos centro tyrimo kryptys yra baltymų-biožymenų vėžio diagnostikai nustatymas ir patvirtinimas bei atsparumo priešvėžinei terapijai mechanizmų tyrimas.

Dr. M. Valius seminaro klausytojams pristatė ir svarbiausius Proteomikos centro tyrimus, akcentavo jų tarptautiškumą. Reziumuodamas M. Valius pabrėžė, kad pradėti darbai įgauna pagreitį, o ateityje jie bus tęsiami ir galbūt pasipildys naujomis įžvalgomis bei atradimais.