Sausio 18 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre vykusioje iškilmingoje žurnalo „Žmonės“ apdovanojimų ceremonijoje pagerbti per pastaruosius metus labiausiai nusipelnę Lietuvos žmonės, kurie savo idėjomis, vertybėmis, veikla mus įkvepia, diktuoja kryptį, lemia mūsų kasdienius pasirinkimus, keičia šalį ir visuomenę.

Šiemet Metų mokslo žmogumi už paslapčių, susijusių su žmogaus smegenų tyrimais, atskleidimą išrinkta Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) neuromokslininkė dr. Urtė Neniškytė.

„Tiek tarp nominantų, tiek visoje Lietuvoje yra daug mokslininkų, kurie gali pasigirti žymiai solidesniais moksliniais pasiekimais negu aš. Bet tai, kad žmonės balsavo už mane, rodo, jog visuomenė nori girdėti apie mokslą, kad žmonės yra pasiruošę sužinoti apie naujausius mūsų atradimus, apie tai, ką tyrinėjame, ir ką mes, kaip mokslininkai, galime jiems duoti“, – apdovanojimų ceremonijoje kalbėjo dr. U. Neniškytė.

Ji yra tarptautiniu mastu pripažinta mokslininkė, dirbusi geriausiose Europos laboratorijose. 2016 m. pelnė Marie Skłodowska-Curie stipendiją. Daktaro laipsnį įgijusi Kembridžo universitete ir po užsienyje praleistų aštuonerių metų sugrįžo dirbti į VU GMC.

Dr. U. Neniškytė tyrinėja molekulinius smegenų tinklų genėjimo mechanizmus, kurių metu smegenų imuninės ląstelės iš bręstančio neuronų tinklo pašalina nereikalingas jungtis ir taip sudaro sąlygas susiformuoti struktūriškai ir funkciškai brandžiam tinklui. Viena iš dr. U. Neniškytės mokslinių ambicijų yra suprasti mechanizmus, kurie lemia sunkias ligas, pavyzdžiui, Alzheimerį.

Šiemet labiausiai Lietuvai nusipelniusius žmones rinko ne tik portalo zmones.lt skaitytojai bei LNK televizijos žiūrovai, bet ir komisija. Nugalėtojai buvo renkami aštuoniose kategorijose: Mylimiausias žmogus, Metų sporto žmogus, Metų verslo žmogus, Metų kultūros žmogus, Metų mokslo žmogus, Metų muzikos žmogus, Metų scenos žmogus ir Metų žmogus.