Spalio 25 d. 17.30 val. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) vyks VU išskirtinio profesoriaus Rolando Meškio paskaita „Mikroorganizmų biocheminė įvairovė, arba Keletas istorijų apie mažus Niekus“.

Norint įdarbinti mikroorganizmus, pirmiausia juos reikia mokėti surasti. Anot prof. R. Meškio, čia ir prasideda sunkumai bei naujos istorijos. Mikroorganizmų biocheminė įvairovė yra milžiniška. Skaičiuojama, kad viename grame dirvožemio gali būti iki milijono rūšių mikroorganizmų. Tad pirmiausia reikia žinoti, ko ieškai. Tam mokslininkai kuria metodus, leidžiančius gamtoje paprasčiau aptikti mikroorganizmus, galinčius sintetinti norimus junginius.

O kodėl ir kuo apskritai mums svarbūs mikroorganizmai? Kur jie pritaikomi? Apie tai ir keletas žadėtų istorijų – VU GMC profesoriaus R. Meškio paskaitoje. Ji vyks R101 aud.