Pateikiame Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) direktoriaus dr. Gintaro Valinčiaus sveikinimo kalbą, pasakytą 2018 m. rugsėjo 3 d. VU Bibliotekos kieme po VU vėliavos pakėlimo.

Gerbiamieji vicerektoriau, Senato pirmininke, profesoriai, studentai, gausiai susirinkę mūsų bendruomenės nariai, mielieji svečiai,
pakėlėme mūsų garbingąją Vilniaus universiteto vėliavą, skelbiančią RENOVATIO STUDIORUM, naujųjų akademinių metų pradžią.
Ši vėliava su istoriniu Vilniaus universiteto herbu plevėsuos ir liudys miestui, jo piliečiams apie tai, kad, čia senajame Vilniuje, Lietuvos širdyje, universiteto bendruomenė susirenka vėl, kaip ir kelis šimtmečius prieš tai, prasmingiems darbams, eiti žinių, pasaulio ir žmogaus pažinimo keliu. Ši vėliava įprasmina mūsų bendrą pasiryžimą protu ir atkakliu darbu, įdedant dalelę kiekvieno mūsų sielos ir jausmų, kartu bręsti, kurti ir dirbti mūsų valstybės bei jos piliečių labui. Vėliava yra bendrystės simbolis. Ji primena, kad siekti didelių tikslų galime tik kartu, puoselėdami tarpusavio pagarbą ir pasitikėjimą, jausdami šalia vienas kitą, palaikomi draugiško rankos paspaudimo ar šypsenos. Mes atsiveriame pasauliui, todėl universitete vis garsiau skamba ne tik lietuvių, bet ir kitų tautų kalbos. Tai mus praturtina, o užsienio studentams, kurie pasirinko Vilniaus universitetą savo gyvenimo kelio pradžia, suteikia daug galimybių mokytis ir įsidėti dalelę Lietuvos į savo širdį. Vilniaus universitetas šiandien, kaip ir anksčiau, suburia įvairiausių sričių studentus ir mokslininkus. Fizikas ir medikas, filosofas ir chemikas dirbdami kartu, diskutuodami ir mokydamiesi vienas iš kito stiprėja ir darosi vis labiau ir labiau pastebimi didžiajame pasaulyje. Šio universiteto profesoriai tampa pačių aukščiausių mokslo aukštumų lyderiais. O mūsų universiteto vardas atsiduria pačių svarbiausių mokslo naujienų antraštėse. Manau, kad naujieji akademiniai metai suteiks mums daug naujų galimybių augti ir tobulėti, plėsti mokslo darbus, įžvelgti ir suprasti svarbius žmogui ir visuomenei dalykus, prisidėti kuriant naująją Lietuvos mokyklą, pagaliau prisidėti prie Lietuvos kūrimo, Lietuvos, kurioje bus gera mokytis, dirbti ir gyventi. Renovatio studiorum. Su naujaisiais akademiniais metais, Universitas Vilnensis!