Birželio 28 d. Vilniaus universitetas (VU) kasmetėmis iškilmėmis „Finis anni academici“ baigė dar vienus akademinius metus. Studijų metų baigimo šventėje VU rektorius prof. Artūras Žukauskas apdovanojo labiausiai nusipelniusius akademinės bendruomenės narius, taip pat magistro studijų absolventus, kurių studijos ir mokslinė veikla įvertinta Magna cum laude diplomais. Šventėje pasveikinti ir studentai, iškovoję prizines vietas reikšmingose tarptautinėse mokslinėse konferencijose, olimpiadose, konkursuose.

Bibliotekos kieme Filologijos fakulteto docentas Jurgis Pakerys nuleido universiteto vėliavą. Ją perdavė VU GMC direktoriui dr. Gintarui Valinčiui, kuris VU vėliavą iškilmingai iškels rugsėjo 3-ąją, pradedant naujus studijų ir mokslo metus. Šį kartą juos galima vadinti jubiliejiniais, nes 2019 m. VU švęs 440 metų sukaktį.

Iškilmėse „Finis anni academici“ pasveikinti šie VU GMC bendruomenės nariai: doc. Elena Bakienė, vyresnioji mokslo darbuotoja Violeta Kleizaitė, doc. Jolanta Kostkevičienė, prof. Jonas Remigijus Naujalis, doc. Vidmantas Sakalauskas. Jiems įteiktos padėkos už ilgametį nuoširdų darbą.

Geriausios fizinių, biomedicinos ir technologijos mokslo sričių publikacijos kategorijoje įvertinti dr. Justas Dapkūnas, dr. Albertas Timinskas, dr. Kliment Olechnovič, dr. Mindaugas Margelevičius, Rytis Dičiūnas ir vyriausiasis mokslo darbuotojas dr. Česlovas Venclovas už straipsnį „The PPI3D web server for searching, analysing and modeling protein-protein interactions in the context of 3D structures“.

Už geriausią taikomąjį darbą VU rektorius apdovanojo vyriausiąjį mokslo darbuotoją dr. Rolandą Meškį už Lietuvos ir užsienio verslo įmonių užsakymu atliktus mokslo tiriamuosius darbus, o geriausio tarptautinio projekto kategorijoje triumfavo vyriausiasis mokslo darbuotojas habil. dr. Saulius Klimašauskas už Europos mokslo tarybos projektą „Single-cell temporal tracking of epigenetic DNA marks“.

Šventėje pagerbti tie VU GMC magistro studijų absolventai, kurių studijos ir mokslinė veikla įvertinta Magna cum laude diplomais: Monika Dubikaitytė, Greta Jarockytė, Karolis Keturka, Algimantas Kriščiūnas, Karolina Kuodytė, Vaida Kurmauskaitė, Vytautas Labanauskas, Aurelija Miliūtė, Irmantas Mogila, Daina Pamedytytė, Juta Rainytė, Monika Šimoliūnienė ir Viktorija Zaranko.

Už išskirtinius mokslo pasiekimus įvertinti dr. Miglė Kazlauskienė ir doktorantas Juozas Nainys, o už aktyvią visuomeninę veiklą – bakalaurantė Sabina Gračiova.