Vakar, duomenų dienų „DuoDI“ pradžios VU Gyvybės mokslų centre proga, apdovanoti VU bibliotekos organizuotos akcijos „Rinkis MIDAS – laimėk dvigubai“ pirmojo etapo laimėtojai. Juos apdovanojo VU bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus vadovė dr. Žibutė Petrauskienė.

Jais iš mūsų centro tapo Biomokslų instituto lektorius Giedrius Trakimas ir Biotechnologijos instituto doktorantas Andrius Merkys.

G. Trakimas publikavo MIDAS mokslinio tyrimo „Effects of biological traits on geographic range sizes in European amphibians“ duomenis kartu su bendraautoriais dr. Robertu J. Whittakeriu ir dr. Michaeliu K. Borregaard‘u.

A. Merkys publikavusiam MIDAS savo mokslinio tyrimo „Kristalografinių žinių apie mažas molekules panaudojimas makromolekulių struktūrų patikslinimui: atviros mažų molekulių kristalografinės duomenų bazės pritaikymas“ duomenis, taip pat mokslinio tyrimo „COD::CIF::Parser: an error-correcting CIF parser for the Perl language“ duomenis kartu su bendraautoriais dr. Visvaldu Kairiu, Justu Butkumi, dr. Sauliumi Gražuliu, Antanu Vaitkumi ir Mykolu Okulič-Kazarinu bei mokslinio tyrimo „Computing stoichiometric molecular composition from crystal structures“ duomenis kartu su bendraautoriais dr. Sauliumi Gražuliu, Antanu Vaitkumi ir Mykolu Okulič-Kazarinu.

Akcija „Rinkis MIDAS – laimėk dvigubai“ jau atkreipė dalies akademinės bendruomenės narių dėmesį į mokslinių tyrimų duomenų valdymą. Sistemos administratoriaus pateiktais duomenimis (2017-10-30), MIDAS naujų vartotojų skaičius per akcijos laikotarpį išaugo daugiau kaip 37 proc., buvo registruota 29 vnt. naujų nepublikuotų tyrimų ir 5 vnt. – publikuotų.

Akciją globoja VU mokslo prorektorius prof. Rimantas Jankauskas.