VU biblioteka, siekdama ugdyti mokslininkų ir tyrėjų mokslinių tyrimų duomenų valdymo kompetencijas, skatinti duomenų viešinimą ir gerąją mokslinių tyrimų duomenų valdymo praktiką, kviečia į „DuoDi“ – duomenų dienas VU Gyvybės mokslų centre (GMC). Jos vyks gegužės 10 – birželio 7 d.

„DuoDi“ tikslas – supažindinti  VU GMC bendruomenę su mokslinių tyrimų duomenų valdymu ir MIDAS galimybėmis. Efektyvus mokslinių tyrimų duomenų valdymas didina mokslinių tyrimų duomenų matomumą, cituojamumą ir sklaidą, didina mokslininkų ir tyrėjų karjeros galimybes, įgalina ilgalaikį bei patikimą mokslinių tyrimų duomenų saugojimą ir mažina jų praradimo riziką, plečia daugiadalykio, tarptautinio bendradarbiavimo ir bendradarbiavimo su verslu galimybes.

2016 m. „Wiley“ leidyklos atliktos mokslininkų ir tyrėjų apklausos duomenimis (Wiley Open Science Researcher Insights Survey 2016) daugiau nei du trečdaliai (69 proc.) mokslininkų atveria (viešina) savo mokslinių tyrimų duomenis ir teigia, kad tai yra svarbu jų srities tyrimams. Daugiausia mokslinių tyrimų duomenų – net 66 proc. – atveria gyvybės mokslų srities mokslininkai ir tyrėjai.

VU GMC yra pirmasis VU padalinys, kuriame vyks „DuoDi“ – duomenų dienos.