Balandžio 5 d. 13.30 val. R401 aud. Helsinkio universiteto (Suomija) docentė Indrė Žliobaitė skaitys paskaitą „Ar rūšys sensta?“, parengtą pagal žurnale „Nature“ publikuotą tyrimą.

Leigho Van Valeno Pastovaus išnykimo dėsnis, pristatytas 1973 metais, teigia, kad su tam tikromis išlygomis išnykimo tikimybė nepriklauso nuo to, kiek laiko rūšis egzistuoja. Šiam dėsniui paaiškinti L. Van Valenas suformulavo Raudonosios karalienės hipotezę. Ji sako, kad vienos rūšies prisitaikymo pagerėjimas automatiškai reiškia kitų konkuruojančių rūšių prisitaikymo pablogėjimą, todėl, netgi fizinei aplinkai nesikeičiant, rūšys turi nuolat gerinti savo prisitaikymą.

Pranešime mokslininkė aptars šį dėsnį, jo išlygas ir pristatys patikslintą Raudonosios karalienės hipotezės formuluotę, remdamasi žinduolių fosilijų duomenų analize.

Doc. Indrė Žliobaitė daktaro disertaciją apgynė Vilniaus universitete, šiuo metu eina gyvybės mokslų informatikos docentės pareigas Helsinkio universitete. Pagrindinė doc. I. Žliobaitės mokslinių tyrimų sritis – duomenų mokslo ir mašininio mokymo metodų kūrimas bei taikymas paleobiologijoje.

Piešinio autorė – Ika Osterblad.