Šventinę savaitę prisimename nacionalinius ir miesto apdovanojimus gavusius Lietuvos gyvybės mokslų bendruomenės narius.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi už molekulinės biotechnologijos puoselėjimą apdovanotas prof. habil. dr. Kęstutis Sasnauskas – tikrasis Lietuvos mokslų akademijos narys, aktyvus molekulinės biotechnologijos puoselėtojas Lietuvoje ir pasaulyje, ilgametis Biotechnologijos instituto direktorius. Apdovanojimą jam įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. (Roberto Dačkaus nuotr.)Sasnauskas Kestutis apdo2022 2

Kiek anksčiau, minint Vilniaus miesto gimtadienį, už viso gyvenimo nuopelnus mokslui Šv. Kristoforo apdovanojimas skirtas prof. Arvydui Janulaičiui. Savo moksline veikla profesorius prisidėjo prie genų inžinerijos išsivystymo pasaulyje, padėjo pagrindus pirmosioms moderniosios biotechnologijos įmonėms „Fermentas“ ir „Biofa“ (dabar – „Sicor Biotech“). Prof. A. Janulaičio vadovaujami Lietuvos mokslininkai atrado trečdalį visų pasaulyje žinomų restrikcijos fermentų, be kurių genų inžinerijos atsiradimas būtų neįmanomas. Dėstydamas Vilniaus universitete, profesorius išugdė pasaulinį pripažinimą pelniusių Lietuvos biotechnologų kartą. (Sauliaus Žiūros nuotr.)

Janulaitis 2048x1365 1