Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro RENOVATIO STUDIORUM įvyko!

Trečiadienį pirmakursius, dėstytojus, kitų kursų ir studijų studentus susirinkusius didžiojoje auditorijoje gyvai sveikino VU GMC direktorius dr. Gintaras Valinčius, jo pavaduotoja studijoms dr. Ingrida Prigodina Lukošienė. Dėstytojų vardu kalbėjo Biomokslų instituto direktorė prof. dr. Eglė Lastauskienė, studentų – VU GMC studentų atstovybės pirmininkė Kornelija Buivydaitė, doktorantų – Doktorantūros mokyklos vadovė dr. Daiva Baltriukienė, o kaip VU alumnis ir socialinių partnerių atstovas – UAB „Thermo Fisher Scientific“ mokslo direktorius Arvydas Lubys.

„Jums tikrai pasisekė, – į pirmakursius kreipėsi VU GMC direktorius dr. G. Valinčius. – Šiandien jūs atėjote ten, kur gimsta aukščiausio pasaulinio lygio mokslinės idėjos ir tvyro akademinės laisvės dvasia. Tikiuosi, kad mūsų ėjimas kartu bus sėkmingas ir pasieksime savo svajonių tikslą – įgysime žinių ir patirties, kas leis jau po kelerių metų kurti naują, modernią ir klestinčią mūsų Tėvynę Lietuvą.“

Kaip mikrobiologė prof. dr. Eglė Lastauskienė linkėjo pavyzdį iš bakterijų: būti asmenybėmis, kurios aiškiai žino savo tikslus ir vietą gyvenime, tuo pačiu intensyviai bendrauja ir bendradarbiauja tiek tarpusavyje, tiek ir su supančia aplinka; įsisavinti visus įmanomus substratus (mokslines žinias, bendravimo įgūdžius, kolegiškumo ir akademinės bendruomenės vertybes); kolonizuoti visas įmanomas ekologines nišas (mokslines laboratorijas, auditorijas, seminarų kambarius, poilsio zonas); formuoti „savo bioplėveles su kursiokais, laboratorijų bendradarbiais, GMC kolegomis, bet nepamiršti kontakto su kitomis bioplėvelėmis“; įgauti atsparumą priešmikrobinėms medžiagoms (egzaminams, laboratorinių darbų atsiskaitymams, koliokviumams ir baigiamųjų darbų gynimams).