Gamtoje molekulinis atpažinimas yra svarbus biologiškai aktyvių junginių transformacijas fermentų aktyviame centre. Pasitelkiant šią analogiją, mes taikome supramolekulinio atpažinimo chemiją kuriant naujus biojutiklius, kurie galėtų pasitarnauti nustatant įvairias bioanalites. Mūsų laboratorijoje kuriami biojutikliai yra pagrįsti modifikuotų fermentų ir makromolekulių su ertmėmis savaime susirenkančiais monosluoksniais (angl. Self-Assembed Monolayers, SAM). Šiems tikslams pasiekti modifikuojame fermentus, kurie gali pasižymėti tiesioginės elektronų pernašos funkcija, organiniais puslaidininkiais arba elektrochemiškai aktyviais fragmentais. Šie SAM ant laidžių aukso arba indžio alavo oksido paviršių yra taikomi bioanaličių aptikimui. Be to, nustatome neuromediatorius ir kitas bioanalites supramolekuliniais jutikliais, kurie kaip biologinį atpažinimo elementą naudoja laidžiuosius polimerus, ciklodekstrinus ir kitus makrociklus. Siekdami optimizuoti sistemų struktūras, atliekame teorinį šių sistemų modeliavimą.

SAG 01

Pav. 1. Optimizuotos β-ciklodekstrino ir melatonino komplekso struktūros.