Dalyko pavadinimas

seminarai

Dalyko anotacija

Kurso tikslai

Gilus supratimas apie baltymų ir nukleorūgščių kompleksų struktūras ir sąveikos mechanizmus.

Pagrindinės temos

Eksperimentiniai baltymų ir nukleorūgščių struktūros nustatymo metodai: rentgeno spindulių difrakcija, elektronų mikroskopija. Struktūrinių duomenų bankai. Struktūrinių duomenų vizualizacija. Praktinis molekulių vizualizacijos programų naudojimas. Baltymai, specifiškai sąveikaujantys su nukleorūgštimis. Baltymų ir DNR specifinės sąveikos determinantės: ką baltymas atpažįsta ("tiesioginis" ar "netiesioginis" atpažinimas). Baltymų ir DNR sąveikos kiekybinis aprašymas: sąveikos konstantos, jų nustatymo metodai, giminingumas sekai ir specifiškumas. Kiekybinis specifiškumo matas. Baltymų inžinerijos metodai ir jų taikymas specifiškumo pakeitimui. Biocheminiai metodai, taikomi baltymų ir DNR sąveikos tyrimui. Baltymai specifiškai sąveikaujantys su DNR. Fermentai, specifiškai sąveikaujantys su DNR.  Fermentų, karpančių fosfodiesterinį ryšį, struktūra ir katalizės mechanizmai. Baltymų, sąveikaujančių su nukleorūgštimis panaudojimas kryptingai genomų modifikacijai. Genomo redagavimo įrankiai. CRISPR-Cas9 genomų redagavimo technologija.

Pagrindinė literatūra

Vertinimo strategija

Vertinimo kriterijai

Seminaras

Seminaro trukmė 45-60 min, seminaro metu aptartų mokslinių straipsnių skaičius >10.

Konsultuojančio dėstytojo vardas, pavardė

Pedagoginis

vardas

Mokslo