Dalyko pavadinimas

individualus

seminarai

Kurso tikslai

Įvertinti, asmeninius, socialinius gebėjimus ir žinias susijusias su gyvūnų klasifikacija, biologine įvairove, paplitimu ir praktiniu panaudojimu.

Pagrindinės temos

• Gyvūnų klasifikacijos principai.
  • Tipų Sarcomastigophora, Apicomplexa, Myxozoa, Microspora, Ciliophora sistematinis skirstymas bei pagrindiniai sandaros, gyvenimo būdo, vystymosi  ir ekologijos bruožai, būdingiausi atstovai.
  • Subkaralystė Metazoa. Kilmė, vystymosi etapai, dauginimasis, embrioninis vystymasis, būdingiausi sandaros bruožai.
  • Tipo Placozoa būdingiausi sandaros bruožai ir ekologija.
  • Tipų Porifera, Coelenterata, Ctenophora pagrindiniai sandaros, vystymosi, gyvenimo būdo ir ekologijos bruožai, sistematinis skirstymas ir būdingiausi  atstovai.
  • Tipo Platyhelminthes pagrindiniai sandaros, dauginimosi, vystymosi ir ekologijos bruožai bei sistematinis skirstymas. Būdingiausi žmogaus parazitai. Jų vystymasis, užsikrėtimo keliai  ir profilaktika.
  • Tipų Gnatostomulida, Nemertini, Gastrotricha pagrindiniai sandaros, gyvenimo būdo ir ekologijos bruožai, būdingiausi atstovai.
  • Tipo Nematoda pagrindiniai sandaros, dauginimosi, vystymosi ir ekologijos bruožai bei sistematinis skirstymas. Bio- ir geohelmintai. Svarbiausi žmogaus parazitai. Jų vystymasis, užsikrėtimo keliai ir profilaktika.
  • Tipų Rotifera, Cephalorhyncha, Acanthocephala, Dinophilida, Annelida, Echiurida, Sipunculida, Pogonophora pagrindiniai sandaros, gyvenimo būdo ir ekologijos bruožai, sistematinis skirstymas, būdingiausi atstovai.
  • Tipas Arthropoda. Pagrindiniai sandaros bruožai. Potipių Crustacea ir Chelicerata, grupės Myriapoda bei klasės Insecta pagrindiniai sandaros, vystymosi, gyvenimo būdo ir ekologijos bruožai, sistematinis skirstymas, būdingiausi atstovai.
  • Tipų Mollusca, Tentaculata, Branchiopoda, Echinodermata, pagrindiniai sandaros bruožai, sistematinis skirstymas, būdingiausi  atstovai.
  • Chordinių tipo charakteristika ir sistematika, fiziologiniai, biocheminiai ir ekologiniai ypatumai.
  • Žemesniųjų chordinių gyvūnų mityba ir dauginimasis, miochordalinis kompleksas, nervų sistemos evoliucija.
  • Gaubtagyvių sandaros ir biologijos  bruožai. Iešmučio sandara, biologija ir vystymasis.
  • Stuburinių gyvūnų potipio charakteristika, kūno sandara. Stuburinių kilmės teorijos bei atskirų klasių evoliucija.
  • Apskritažiomenių, kremzlinių ir kaulinių žuvų bei varliagyvių biologija,  sistematika,  paplitimas ir ekologija.
  • Pagrindinės amnijotų aromorfozės,  kilmė ir evoliucija.
  • Roplių klasės charakteristika, sistematika, paplitimas ir etoekologija.
  • Paukščių klasės bruožai – kūno danga, plunksnų sandara ir funkcijos, skeletas, vidaus organų sistemos, jutimo  organai ir nervų sistema.
  • Paukščių kilmė, elgsena, sistematika ir paplitimas.
  • Žinduolių klasės charakteristika, kūno sandara ir fiziologija. Plaukų sandara, odos liaukos, kaukolės, skeleto, dantų sandara, vidaus organų sistemos. Žinduolių veisimasis, elgsena, populiacijų erdvinė–etologinė struktūra. Žinduolių kilmė, sistematika, paplitimas.

Pagrindinė literatūra

• Schuh R.T., Brower A.V.Z. 2009. Biological Systematics: Principles and Applications, 2nd Edition. New York: Cornell University Press.
  • Rupert E., Fox R., Barnes R. 2004. Invertebrate Zoology. Sinauer Associates, Inc. Publishers
  • Kardong K. V. 2012. Vertebrates. McGraw-Hill Companies

Vertinimo strategija

Vertinimo kriterijai

Egzaminas

Keliami reikalavimai: 3 klausimai egzamine. Kiekvienas egzamino klausimas vertinamas 10 balų. 10 (puikiai) - puikios, išskirtinės žinios ir gebėjimai (įvairiapusiškai, moksliškai argumentuotai, analizuojamas klausimas); 9 (labai gerai) - tvirtos, geros žinios ir gebėjimai (aiškiai, pagrįstai išdėstas ir analizuojamas klausimas); 8 (gerai) - geresnės nei vidutinės žinios (pagrįstai, aiškiai išdėsta klausimo esmė; 7 (vidutiniškai) - vidutinės žinios ir gebėjimai, yra neesminių klaidų (be pagrindimo išdėstyta klausimo esmė); 6 (patenkinamai) - žinios ir gebėjimai (įgūdžiai) blogesni nei vidutiniai, yra klaidų (nenuosekliai, paviršutiniškai, neaiškiai dėsto klausimo esmę); 5 (silpnai) - žinios ir gebėjimai (įgūdžiai) tenkina minimalius reikalavimus (neaiškiai, be analizavimo, nenuosekliai dėsto klausimo esmę); 4-1 (nepatenkinamai) - netenkinami minimalūs reikalavimai (nesuprantamai, nenuosekliai dėsto klausimo esmę, negeba analizuoti).

Konsultuojančio (-ių) dėstytojo (-ų) vardas, pavardė

Pedagoginis

vardas

Mokslo