Dalyko pavadinimas

individualus

seminarai

Kurso tikslai

Supažindinti su sensorinių sistemų, sutinkamų gyvūnijos pasaulyje, sandaros bei funkcionavimo mechanizmais.

Pagrindinės temos

Kursas pradedama nuo bendrų dalykų: sensorinių sistemų funkcijos, stimulų pagrindinės savybės (modalumas, intensyvumas, trukmė, vieta), procesai receptorių, sensorinių grandinių bei suvokimo lygyje, transdukcijos mechanizmai, recepcinio lauko koncepcija, spontaninio aktyvumo įtaka receptorių veiklai, informacijos sensorinėse sistemose kodavimo principai- linijinis, logaritminis kodavimas; Vėberio, Fechnerio, Stivenso dėsniai. Po to detaliau nagrinėjamos atskiros sensorinės sistemos: alkio, troškulio, uoslės, skonio, šoninės linijos, magnetorecepcinė, somatosensorinė, proprioreceptorinė, echolokacija, klausa, pusiausvyra, rega. Kiekvienos sensorinės sistemos atveju supažindinama su jutimo organų sandara, jų veikimo principais, transdukcijos mechanizmais, laidine dalimi.

Pagrindinė literatūra

• E.R.Kandel, J.H.Schwartz, T.M.Jessell Principles of neural science, 2012.
  • M.F. Bear, B.W. Connors, M.A. Paradiso “Neuroscience. Exploring the brain”, Lippincott Williams & Wilkins, 2007
  • L.R. Squire, D. Berg, F.E. Bloom, S.du Lac, A. Ghosh, N.C. Spitzer “Fundamental Neuroscience”, Academic Press, 2008
  • M.S. Gazzaniga “The Cognitive Neurosciences”, A Bradford Book, 2004
  • O. Rukšėnas, Grikšienė R. Sensorinių sistemų biofizika, VU leidykla, 2007

Vertinimo strategija

Vertinimo kriterijai

Egzaminas, seminaras

Egzaminas – raštu ir žodžiu, 5 atviri klausimai atsakymai. 10 balų skalėje vertinamas atsakymų teisingumas, išsamumas.

Seminaras – suderinta tema, pranešimo trukmė ne mažiau 45 min., seminaro metu turi būti apžvelgta ne mažiau 20 mokslinių straipsnių. 10 balų skalėje vertinamas seminaro žodinis ir vizualinis aspektas, atsakymai į klausimus.

Konsultuojančio (-ių) dėstytojo (-ų) vardas, pavardė

Pedagoginis

vardas

Mokslo