Dalyko pavadinimas

individualus

seminarai

Kurso tikslai

Psichofiziologija yra tarpdisciplininė mokslo sritis, tirianti psichologinių faktorių įtaką fiziologiniams procesams; elgseninių, kognityvinių, emocinių, socialinių veiksnių poveikį fiziologiniams procesams. Psichofiziologiniuose tyrimuose taikomų metodų spektras yra platus, kaip ir tyrimų sritys bei  nagrinėjami klausimai. Todėl, kurso tikslas gali būti dvejopas: 1) Įgyti žinių apie pagrindinius psichofiziologiniuose tyrimuose taikomus metodus bei jų pritaikymo galimybes tiriant įvairius psichologinius, kognityvinius, socio-emocinius ir kt. fenomenus. 2) Įsigilinti į specifinę temą, kurioje kylantys klausimai yra tiriami taikant psichofiziologinius metodus.

Pagrindinės temos

Doktorantas gali studijuoti Psichofiziologijos kursą bendrai arba gilintis į specifinę, jam aktualią psichofiziologijos sritį.

Jei yra pasirenkama studijuoti bendrai, siūloma tokia kurso struktūra:

• Įvade pateikiamas psichofiziologijos mokslo apibūdinimas, supažindinama su kognityvine ir klinikine psichofiziologija, psichofiziologiniais emocinių ir kognityvinių procesų tyrimais, fiziologiniais pokyčiais ir jų matavimu, pagrindinėmis psichofiziologijos sąvokomis ir terminais.
  • Didžiausia kurso dalis skirta atskirų kūno organų sistemų psichofiziologijai. Analizuojama psichologinių veiksnių įtaka galvos smegenų bioelektriniam aktyvumui (EEG), nuo įvykio priklausomiems galvos smegenų potencialams, odos elektriniam aktyvumui, širdies ir kraujagyslių sistemos fiziologinei veiklai, virškinimo bei kvėpavimo sistemų fiziologinėms funkcijoms, skeleto raumenų elektriniam aktyvumui, akies vyzdžio dydžio kitimui bei akių judesiams.
  • Kursas baigiamas vidinės organizmo būsenos reguliavimo, emocijų ir motyvacijos, streso, melo ir taikomąją psichofiziologija.

Jei pasirenkama gilintis į specifinę sritį, studijuojamos temos  derinamos individualiai konsultacijų metu.

Pagrindinė literatūra

• Handbook of Psychophysiology, Handbook of Psychophysiology, edited by John T. Cacioppo, Louis G. Tassinary, Gary  Berntson/ Cambridge University Press, 2017, 4th ed.

arba

• Handbook of Psychophysiology, edited by John T. Cacioppo, Louis G. Tassinary, Gary     Berntson/ Cambridge University Press, 2007, 3rd ed.

Vertinimo strategija

Vertinimo kriterijai

Egzaminas arba seminaras

Egzaminas laikomas tuo atveju jei studentas pasirenka studijuoti kursą bendrai. Egzaminas vykdomas raštu ir žodžius. Studentas raštu atsako į keturis klausimus. Po tos vyksta aptarimas žodžiu. Kiekvieno klausimo vertė 25 proc.

Seminaras vykdomas tada kai studentas pasirenka gilintis į specifinę sritį. Pristatymo trukmė 45 min. ir 15 min diskusija. Vertinama pristatymo kokybė, įsigilinimas į temą bei atsakinėjimas į klausimus. Pagrindinis vertinimo kriterijus – temos išmanymas.

Konsultuojančio (-ių) dėstytojo (-ų) vardas, pavardė

Pedagoginis

vardas

Mokslo